0

Mezuniyet Elbisesi Nasıl Olmalı?

mezuniyet elbisesi nasıl olmalıMezuniyet elbisesinin, o ortamın en güzel elbisesi olmasını her genç kız ister; ve tüm çabalar bu yönde olduğu için de, o gece bir defileyi andırabilir… Ama siz de öyle değil misiniz: Diğer tüm kızlar bile size beğenerek baksın, tüm erkekler gözünü sizden alamasın, oranın gerçek prensesi siz olun… Olun, çünkü hem okula, hem de arkadaşlarınıza veda ediyor, ve bambaşka bir dünyaya adım atıyorsunuz artık… Peki mezuniyet elbisesi nasıl olmalı? Mezuniyet elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli? Bu sorunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz:Radyo Dinle

Mezuniyet Elbisesi Nasıl Olmalı?

Mezuniyet elbisesini bir moda tasarımcısına tasarlatıp, sonrasında da size özel olarak dikilmesini sağlama şansınız varsa, o gecenin tek’i siz olacaksınız, en azından kimseyle pişti olmamış olacaksınız… Ama bunun size pahalıya patlayacağını düşünüyorsanız da, mezuniyet elbisesi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

• Mezuniyet elbisesi seçerken ilk olarak kumaşın kalitesine dikkat etmelisiniz. Bu hem sizi; hem de elbiseyi güzel gösterecek en önemli unsur olarak karşımıza çıkan detaydır.

• Sonrasında dikkat etmeniz gereken nokta ise, mezuniyet gecesinin yaz aylarında düzenlenecek olması… Bu nedenle, seçilen mezuniyet elbisesinin rengi canlı olmalı… Pudra pembesi, nil yeşili, sarı, turuncu, fuşya… alternatif renklerinizden olabilir. Eğer buğday tenli iseniz mint yeşilini de düşünebilirsiniz.

• Mezun olan siz, bir genç kızsınız, dolayısı ile de masumsunuz. Onun için de seçeceüğiniz elbiselerin kadınsı olmamasına dikkat etmelisiniz.

• Mezuniyet elbisesi seçerken, elbisenin dekoltesinin ne kadar fazla olduğu değil, sizin o elbise içerisinde ne kadar zarif olduğunuz önemlidir. Bu nedenle, transparan modellerden uzak durmayı tercih etmelisiniz.

• Elbise almak için alışverişe çıktığınızda, ayağınızda topuklu, o gece giyebileceğiniz türden bir ayakkabı olmalı, saçınız, ve makyajınız da yapılmış olmalı… Çünkü elbise kendini en güzel o şekilde ortaya çıkartacaktır.

• Ayakkabı seçimini, model, ve renk bakımından elbisenize uygun olarak gerçekleştirmelisiniz. Ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, ayağınızda olduğu sürece rahat yürüyebileceğiniz bir model olması. Aksi halde mezuniyet gecesinin tadını istediğiniz gibi çıkartamayabilirsiniz.

• Her şeyin önemlisi, vücut tipinize uygun bir mezuniyet elbisesi seçmeyi unutmayın…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.