1

Giyim Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

giyim renk uyumu nasıl yapılırHer kadın şık olmayı ister, ve bunu saçı, makyajı ile olduğu kadar giyimi ile de gerçekleştirmeye özen gösterir. Ama hiç birimiz modacı değiliz. Kıyafet renk kombinasyonları bazen gözümüze hoş görünse de, aslında giyim renk uyumunun o şekilde olmaması gerektiğini söyleyenler bulunuyor. Peki giyim renk uyumu nasıl yapılır? Giyim renk uyumu nasıl olmalı? Yazımız içerisinde bu sorunun farklı yanıtlarını bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Giyim Renk Uyumu Nasıl Yapılır?
Giyim Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Kırmızı: Kıyafet renk kombinasyonlarında kırmızının siyah ile uyumunu, ve bu şekilde elde edilen asaleti bilmeyen yoktur. Siyah bir taytın üzerine giyilen kırmızı bir ceket oldukça hoş görünmenizi sağlayabilir. İsterseniz ceketin altına siyah – beyaz bir elbise; ya da tunik de giyebilir; ve taytla ortaya çıkabilecek olan fazlalıklarınızı bu şekilde kapatabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın: Kırmızı giyim, her zaman ilgileri üzerinize çekmeniz anlamına gelmektedir. Fazla ilgiden, ya da dikkat çekmekten rahatsız oluyorsanız, kırmızıdan uzak durabilirsiniz.

Pastel: Kıyafet renk kombinasyonlarında zaman zaman, rengarenk olduğumuzu düşünürüz. Özellikle evden acele çıktığımız zamanlarda, pantolonumuz, ceketimiz, çanta; ve ayakkabımız başka başka renklerde olabilir; ve bu durum bizi korkutur… Ancak korkmayın… Zaten önceki kadar, ayakkabı – çanta aynı renk olmak zorunda gibi bir kural yok. Bunun yanında, kullandığınız farklı renkler eğer pastel tonlarda ise, hemen hemen hepsini kombinlerinizde rahat rahat kullanabilirsiniz. Pastel tonlar birbirleri ile uyumludurlar.

Beyaz: Giyim renk uyumunda beyazdan vazgeçilmez… Çünkü beyazın tüm renklerle rahatlıkla kombinlenebilme özelliği vardır. Kırmızı ile beyazı aynı yerde kullandığınızda Türk bayrağı gibi olduğunuzu, siyah ile beyazı birlikte kullandığınızda ise Beşiktaşlı gibi göründüğünüzü düşünebilirsiniz. Ama aslında hem kırmızı; hem de siyahın beyaz ile uyumu çok yüksektir; ve mavinin… Ancak mavi de beyaz ile birlikte kullanıldığında dikkat çekebilir. Beyaz ile hem çok uyumlu olacak, hem de dikkat çekmeyecek renkler ise, çakıl; ve kahverengi olarak belirtilmektedir.

Kot: Pastel renkler için söylediklerimiz kot giyim için de geçerli. Diyelim ki bir kot pantolonunuz var. Üzerine bir kot mont alacaksınız. Mağaza mağaza gezip aynı renk, aynı ton aradığınız olmadı mı? Ama aslında güzel bir şey olarak yaptığınızı düşündüğünüz bu tutum, önemli bir hatadan ibaret. Kot kombinlerinde birbirinden farklı renkleri bir arada kullanmanız gerekmektedir. Açık bir mont, altına koyu bir pantolon, aynı tonlardan çok daha uyumlu olacaktır.

Denizci Tarzı: Denizci tarzında genellikle çizgili üstler görülür. Ve bu bluz; ya da ceketleri kombinleyebileceğiniz renkler: siyah, beyaz, kırmızı, mavi; ve diğerlerine göre daha farklı durması adına altın rengi olarak belirlenebilmektedir.

Hardal: Kıyafet renk kombinasyonlarında hardal rengini kombinleyebileceğiniz renkler: sarı, bej, kahverengi, çikolata, ve ahşap renkleridir. Ancak, her renk ile rahatlıkla kombinlenebilecek olan siyah; ve beyaz ile de hardal rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Marsala: Geçtiğimiz yılın en moda renkleri arasında yer alan marsala, aslında şarap rengidir. Ve kombinlenebileceği renkler arasında gri, siyah, beyaz yer alırken, kahverengi, süt rengi, ve bej ile de rahatlıkla marsalayı kombinleyebilirsiniz.

Pembe: Pembe genellikle bebek rengidir; ve kızlar için kullanılır. Ama kadınsı bir görünüm elde edebilmek adına da pembeden yararlanabilirsiniz. Peki pembeyi kullandığınızda, onu hangi renklerle kombinleyebilirsiniz? Açık mavi, mavi, bej, kahverengi… pembenin rahatlıkla uyum sağlayacağı renkler olarak belirtilmektedir.

Gri: Giyimde griden rahatlıkla yararlanabilirsiniz; ve bu sizi kötü göstermez. Ancak kombinleyebileceğiniz rengin yeşil, ve tonları olması gerektiğini unutmamalı, kesinlikle baştan aşağı gri giyinmemelisiniz.

Mavi: Kaliteli renklerden biri olan maviyi, fil dişi, bej, beyaz ile kombinleyebileceğiniz gibi, ayrıca, kahverengi, sarı; ve kırmızı ile de birleştirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.