0

Bikini Almanın Püf Noktaları

bikini alırken dikkat edilmesi gerekenlerTatil sezonunun açılmış olması, biz kadınlara da moda olan bikini; ya da mayolar arasından seçim yapmayı gerekli kılıyor. Öncelikle belirtelim: Aile yapınız bikini giymeye uygun olmayabilir, bikini yerine mayo kullanabilirsiniz, vücut tipiniz bikini kullanmaya uygun olmayabilir, yine mayo kullanabilirsiniz. Elbette isterseniz bikini de giyersiniz, ancak bikini almanın püf noktalarını bilmiyorsanız, bikini alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun uygun yanıtlarını bilmiyorsanız, vücut yapınıza uygun olmayan bir bikini sizi güzel olmaktan çok kötü bir duruma düşürecektir. O halde, zaman kaybetmeden, bikini alırken dikkat edilmesi gerekenleri gözden geçirelim…Radyo Dinle

Bikini Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bikini almanın püf noktaları arasında yer alan ilk detay, renk detayı… Çoğumuz manken değiliz. Bu nedenle, vücudumuz şekilsiz bir yapıda olabilir. Bu durum bizi komplekse sokmamalı. Ancak, eğer vücudumuzun üst; ya da alt kısmı, diğer tarafa göre daha şişman ise, buna göre renkler seçmeliyiz.

Basen kısmınız geniş, üst taraf daha dar ise, bu durumda yapmanız gereken, bikininin üst kısmını açık renk, alt kısmını ise koyu renk almak. Böylelikle, üst kısım olduğundan biraz daha şişman; alt kısım ise olduğundan biraz daha zayıf görünecektir. Ve bu durum, vücut şeklinin dengelenmesini olanaklı hale getireceğinden kötü bir görüntünün oluşmasını önleyecektir.

Aynı şey bu durumun tam tersi bir durum için de söz konusu… Bununla birlikte, basen kısmınızın geniş olduğunu yeniden düşünecek olursak, bikininin alt kısmında özellikle iri desenlerin bulunmaması gerektiğini hatırlatmalıyız. Çünkü iri desenler, o bölgenin daha şişman görünmesine neden olacaktır.

Kısacası, bikini alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan en önemli detay, renklerle vücudun dengesini sağlamak. Ve böylelikle vücudun kötü görüntüsünün önüne geçmek.

Bikini almanın püf noktaları arasında yer alan diğer detay ise, özellikle üst kısmın geniş olması durumunda, olabildiğince balenli modelleri tercih etmek. Model, kesimden bu noktada daha önemli. Kesimi her nasıl olursa olsun, bikininin üst tarafının balenli olmasına dikkat ederseniz, üst tarafın genişliği ile dikkat çekmemiş olursunuz.

Bikini alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, üst bölgenin küçük olması halinde, boyundan bağlı üçgen bikinileri kullanmak. Bunun dışında, straplez model bikini üstlerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca, geometrik desenli; ya da içi dolgulu bikini üstü alarak da üst bölgenin daha şişman görünmesini sağlayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.