0

90’ların Giyim Tarzı

90'larda giyim tarzıStil ve tarz yarışmalarında 90’lar giyim tarzı için yarışan yarışmacıları çok gördük, ve herkes 90’ların giyim tarzını farklı değerlendirdi, kimileri 90’larda giyim tarzından düşük, kimileri tam puan aldı… Peki ama 90’lar giyim tarzı, tam da pop müzik, Yonca Evcimik’le Tarkan’la canlanırken nasıldı? Yazımız içerisinde bu sorunun yanıtlarını bulabileceksiniz:Radyo Dinle

90’larda Giyim Tarzı
90’ların Giyim Tarzı
90’lar Giyim Tarzı

• 90’lar giyim tarzında daha çok salaş modeller kullanılıyordu; ve, kullanılmış gibi görünen kıyafetler gündemdeydi. Bu nedenle de, eskitilmiş giysilerin kullanımı söz konusu idi.

• Salaş modellerin 90’larda tercih edildiğini belirttik. Bu anlamda bol giysiler tercih ediliyordu. Eski; ya da eskitilmiş kotlar, ekose gömlekler gündemde idi; bu nedenle de oduncu gömleklerine rağbet büyüktü. Hırka kullanımı son derece önemliydi. Günümüzde de moda olan yırtık kumaşlar, ve saçlarda dağınıklığın söz konusu olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

• Kullanılan gözlükler; ve takıların büyük olmasının tercih edildiği bu yıllarda, renkli, desenli kumaşlar yaygın olarak tercih ediliyor, saç bantları da sık kullanılıyordu. Günümüzde fazla kiloların bir derece de olsa saklanabilmesi adına, ve rahatlığı dolayısı ile tercih edilen yüksek bel kotlar 90’ların modası idi. T-shirtlerin renkleri ise genellikle fosforluydu.

• 90’lar giyim tarzında tercih edilen renklere gelince: Pembe, yeşil, mor, turuncu, parlak sarı… sokaklarda en çok görülen renklerdendi.

Kısaca özetlemek gerekirse, 90’larda giyim tarzı gösterişli değil, olabildiğine rahattı…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.