0

Pratik Güzellik Hileleri

pratik-guzellik-hileleriBiz kadınlar, bir yandan maddi kazanç elde edebilmek edebilmek adına çalışıyor, gerekse de ev işi, eşimizin istekleri; ve çocuklarımızın ihtiyaçları ile ilgilenmek durumunda kalıyoruz. Hal böyle olunca da, bir tek kendimize ayıracak zaman bulamıyoruz. Ve inanın, erkeklerin çoğu, eşlerini bakımsızlık dolayısı ile aldatıyor, ya da onlara olan ilgisizlik durumları gündeme geliyor. İşte bu nedenle yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere pratik güzellik sırlarından söz edeceğiz. Pratik güzellik önerileri ile, daha kısa zamanda daha çok şey yapabilme olanağına sahip olacaksınız. O halde gelin hemen pratik güzellik bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Pratik Güzellik Önerileri
Pratik Güzellik Bilgileri
Pratik Güzellik Sırları

■ İşe ilk olarak, fondöteninizi kullanılabilir hale getirmekle başlayın. Eğer cilt tonunuzdan açık renkte bir fondöten aldıysanız, içerisine biraz sıvı bronzer ekleyip karıştırın. Kalın yapıda bir fondöteniniz varsa, içerisine biraz nemlendirici ekleyerek karıştırıp inceltmeye çalışın. Cilt tonuna uygun renkte olmayan fondöten de, kalın yapıda bir fondöten de güzel durmayacaktır…

■ Özellikle rimellerin suya dayanıklı olanlarını tercih ederiz, çünkü daha kalıcı olurlar. Ancak makyaj temizleme sırasında bu kalıcılık bizi pek de memnun etmez… Ama, zeytinyağı, ya da Hindistan cevizi yağının gücünden faydalanarak, en inatçı; en kalıcı makyajı dahi rahatlıkla, temizleyici kullanmadan temizleyebilirsiniz.

Küçük Güzellik Hileleri

■ Kaşlarınızda oluşan boşlukları doldurmak için yapmanız gereken, kullanmadığınız bir rimel içerisine biraz saç spreyi karıştırmak, ve sonrasında hazırlamış olduğunuz karışımı saçlarınıza uygulamaktan ibaret…

■ Dudaklarınızın dolgun görünmesi için, dudak balmınıza, ya da nemlendiricinizin içerisine biraz nane yağı, biraz da tarçın karıştırın… Tabi bu malzemelere alerjinizin olmaması önemli…

■ Cildinizinparlayarak ışıldaması için, yüz temizleme jelinize biraz karbonat da ekleyin. Haftada en çok üç kere kullanmanız gereken bu karışımı cildinize uygulayıp masaj yapın, sonrasında da soğuk su ile durulayın.

Osmanlı Kadınlarının Güzellik Sırları

■ Rimelinizin kuruması dolayısı ile kullanım sıkıntısı çekiyorsanız, kapağını sıkıca kapatın, ve içerisinde sıcak su bulunan kap içerisinde ortalama beş dakika bekletin.

■ Yeni almış olduğunuz ayakkabınızı ilk kez giyecekseniz, ayağınıza vurmasını önlemek için ayağınıza, ayakkabıyı giymeden önce ya pudra sürün; ya da deodorant uygulayın.

■ Kullandığınız parfümün kalıcılığını arttırmak için, parfüm sıktığınız yerlere biraz vazelin uygulayın.

90ların Giyim Tarzı

■ Tırnaklarınızın güzel, ellerinizin sağlıklı görünmesi için, bir bardak ılık suyun içerisine biraz zeytinyağı, bir yemek kaşığı kaya tuzu, bir kapsül A vitamini; ve iki tane aspirin ekleyin. Malzemeleri karıştırarak eritin; ve sonrasında ellerinizi bu karışımın içerisinde on dakika kadar bekletin.

■ Pratik güzellik önerilerinden bir diğeri de aydınlatıcı kullanmak. Aydınlatıcıyı, yüzünüzün en öne çıkan bölgelerine, burun üstü, alın, çene, yanakların üstü gibi kısımlara sürdüğünüzde, cildiniz daha canlı görünecektir.

■ Kendi saçımı kendim keserim diyorsanız yapmanız gereken, saçlarınızı istediğiniz boyda örmek… Sonrasında geri kalan kısmı tek seferde kesebilirsiniz.

Sokak Stili Tarzları

■ Allık; ya da göz farı kırılması gibi durumlarda, sadece 2 – 3 damla alkolü kutunun içerisine ekleyin, ve bıçak yardımı ile, kırışan allık, ya da farın tozunu düz bir şekle getirin. Sonrasında bekleyin bir gece boyunca kurusun. Sabah olduğunda kutunun kapağını açın; ve alkolün buharlaşmasını sağlayın… Artık göz farı, ya da allık yepyeni; ve kullanımınız için sizi bekliyor.

■ Saçlarınızın doğal dalgalı görünüm kazanması için, ilk olarak saçlarınızı örün. Sonrasında da düzleştirici kullanarak saçlarınızı, örülü şekilde düzleştirin. Ardından saç spreyi uygulayıp biraz bekleyin, ve sonrasında örgüyü açın…

■ Tırnaklarınıza vazelin sürüp, sonrasında oje sürmeniz halinde, taşan ojenin kurumasının ardından, daha kolay temizleneceğini görebilirsiniz.

Elma Tipi Vücut

■ Ojenin kapağı zor açılıyorsa, ya da elinize uygulamanızın zor olacağı kadar kalınsa, bir kaç dakika sıcak suyun içerisinde bekletin, ardından sallayın, ve soğumadan tırnaklarınıza uygulayın.

■ Kirpik kıvırma aletini kullanmadan önce saç kurutma makinesi ile ısıtın. Sonrasında kirpiklerinizi kıvırırsanız, etkinin daha uzun süreli olduğunu görebilirsiniz.

■ Kuru şampuanınız kalmadı ise, mısır ununu, ya da bebek pudrasını kuru şampuan olarak değerlendirebilirsiniz.

Hamilelikte İçilmemesi Gerekenler

■ Yüzünüzdeki kızarıklıkları gidermek için, pamuğu ıslatın, sonra da dondurucuda bir kaç dakika bekletin. Aynı şeyi bir pamuklu bez ile de yapabilirsiniz. Sonrasında kızarık olan bölgelere uygulayıp, ortalama yirmi dakika beklemesini sağlayın. Kan damarlarınız canlanınca, kızarıklıklardan da kurtulmuş olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.