0

Menemen Konservesi Tarifi

menemen konservesi nasıl yapılırMenemen, hem hepimizin sevdiği yemekler, hatta bazen de kahvaltılıklar arasında yer alıyor; hem de, yemek yapacak olan kişi için oldukça pratik bir yemek… Ama yaz aylarındaki gibi ucuz olmayan domates, kış aylarında, yazın olduğu kadar lezzetli de değil… Ve kış aylarında günlerin kısa olduğunu, işten eve gelip yemek hazırlamanın zorluğunu da hesaba katacak olursak, menemen konservesi oldukça işe yarıyor… Bu noktada bilinmesi gereken tek şey, menemen konservesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı… Ve biz de size, menemen konservesi tarifinden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Menemen Konservesi Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:

*1.5 kilo Çarliston biber
*5 kilo domates

Menemen Konservesi Nasıl Yapılır?

• Hem domates, hem de biberleri küçük küçük doğrayın
• Sonrasında biber; ve domatesi karıştırarak kırk dakika pişirin.
• Pişirme işlemi sırasında büyük bir leğenin içerisini kaynar su ile doldurun, ve kavanozları bu suyun içine alın. Kavanozların kapaklarını ise soğuk su dolu bir kap içerisine alarak bekletin.
• Domates, ve biberlerin pişmesinin sonrasında, henüz sıcak iken, sıcak kavanozların içerisine alın, ve kapaklarını da kapatarak serin bir yere bırakın.
• Aradan bir saat geçmesinin sonrasında, kavanozların üzerinde bulunan kapakların aşağı çöküp çökmediğine bakmalısınız, kapakları çöken kavanozların içindeki menemen konservesi olmuş demektir. Kapakları çökmeyenleri ise yeniden kaynatıp, baştan hazırlamanız gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.