0

Kadınların Güzelik Sırları

Kadınların güzellik sırları ülkeden ülkeye değişir. Ancak hangi ülke olursa olsun, her kadın güzeldir. Sadece bakımsızlık adı verilen bir tabir vardır ki ondan da istediğiniz an kurtulabilirsiniz. Sizlere İspanyol kadınların güzellik sırları ve Hintli kadınların güzellik sırları gibi, farklı ülke kadınlarının güzellik sırlarını vereceğiz. Siz hangisini beğeniyorsanız, hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayabilirsiniz.Radyo Dinle

İspanyol Kadınların Güzellik Sırları

Göz altı torbaları ve göz altı morlukları için İspanyol kadınlar, ince dilimler halinde kestikleri patates dilimlerini gözlerinde bekletirler. Saçlarını da kızılcık suyu ile durularlar. Ancak siz İspanyol kadınların saçlarını beğeniyor ve bu uygulamayı gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız dikkatli olmalısınız. Kızılcık suyu ile yıkanan saçların sonrasında güneşe maruz kalması halinde, saç renginde değişimler söz konusu olabilir. Sarı saçlar kırmızı ya da pembe tonlarına, koyu renk saçlar da açık tonlara dönüşebilir.

Hintli Kadınların Güzellik Sırları

Hintli kadınlar her gece uyumadan önce, bademi ezer ve yoğurt ile karıştırarak hazırlamış oldukları maskeyi yüzlerine uygularlar. Gündüz bakımında ise Hindistancevizi sütü yağından yararlanırlar. Hindistancevizi sütü yağı hem cildi ölü derilerden arındırır; hem de kırışıklıkların azalmasına yardımcı olması ile bilinir.

Japon Kadınların Güzellik Sırları

Japon kadınları genellikle geç yaşlanır ve bunu nasıl başardıkları da tüm dünya kadınları tarafından merak edilir. Beyaz kamelya yağı bunun sırrıdır. Ciltlerine parmak uçları ile hafif vuruşlarla beyaz kamelya yağını uygularlar. Ciltlerini nemlendirmek için fındık yağından da yararlanırlar. Bununla birlikte, beyaz kamelya yağını tırnaklarına ve saçlarına da uygularlar. Bu yağın hem tırnak; hem de saçları güçlendirdiği bilinmektedir.

Yunan Kadınların Güzellik Sırları

Vücutlarını nemlendirmek için Yunan kadınları zeytinyağı kullanırlar. Zeytinyağı sadece nemlendirici etki ile kalmaz; aynı zamanda da vücuttaki iz ve yaraların giderilmesine katkıda bulunur. Bununla birlikte, saçlarını biberiye suyu ile yıkarlar. Taze biberiyeleri kaynatıp süzerek hazırlanan biberiye suyu saçları temizler, güçlendirir ve yaz aylarında güneşin zararlı etkilerine karşı da korur.

Fransız Kadınların Güzellik Sırları

Fransa kozmetiğin anavatanı olarak bilinmekte olup, Fransız kadınların güzellik sırları arasında yer alan üzüm suyu kozmetik ürünlerin içerisinde kullanılmasının yanında, cildi yumuşatmak için de Fransız kadınların kullandığı bir malzemedir. Üzümü ezer ve suyunu sıkarlar. Bu suyu ciltlerine uyguladıklarında ciltleri parlak ve yumuşak olur.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.