0

Japon Kadınların Güzellik Sırları

Japon kadınların ne kadar genç, güzel ve zayıf göründüklerini bilmek için ne Japonya’ya gitmenize, ne de bulunduğunuz şehre gelmelerine gerek yok. Ekranlar aracılığı ile, ya da internetin nimetlerinden faydalanarak, onların ne denli etkileyici olduklarını görebiliyoruz. Peki hiç merak ettiniz mi: Japon kadınlar nasıl zayıf kalıyor? Aslında işin sırrı, onların beslenmelerinde. Bizim gibi, yemekleri sevdikleri için değil, vücutlarına gerekli vitamin ve mineralleri almak için yiyorlar. O halde esas soru şu: Japon kadınlar nasıl beslenir? İşte Japon kadınların güzellik sırları:Radyo Dinle

Japon Kadınlar Nasıl Beslenir?

■ Japon kadınlar nasıl zayıf kalıyor derseniz, her şeyin öncesinde yeşil çay içiyorlar. Yapmış oldukları geleneksel törenlerin geleneksel içeceği dahi yeşil çay. Çok fazla tükettikleri yeşil çay, hem zayıflatıyor, hem ciltlerini güzelleştiriyor; hem de başta kanser olmak üzere ölümcül hastalıklardan koruma etkisi gösteriyor.

Osmanlı Kadınlarının Güzellik Sırları

■ Japon kadınların güzellik sırlarından bir diğeri de, fermente gıdalar tüketmeleri. Kefir, yoğurt, turşu, kombuçha, miso, kimchi, tembeh… gibi çeşitli fermente gıdaları bulunuyor. Fermente gıdalar, hem toksin ve ağır metallerin vücuttan atılmasına katkı sağlıyor, hem de sindirim sistemini hızlandırarak, hızlı şekilde zayıflamayı sağlıyor.

■ Yemek sırasında, yemekten başka hiç bir şeyle uğraşmayan Japon kadınlar, yediklerini yavaş yavaş yerler. Bu sayede midelerinden beyinlerine, tokluk sinyali gönderilir. Bu ne önem taşır derseniz, bu sayede az yer; ama doyarlar.

Pratik Güzellik Hileleri

■ Ayda en az iki kere kaplıca banyosu yaparlar. Bu sayede vücutlarında kan ve oksijen akışı hızlı gerçekleşir. Bu durum kalp sağlığı için ve diğer hayati organlar için büyük önem taşımaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.