0

İş Görüşmesine Nasıl Gitmeli?

Ne demişlerdi bir zamanlar. Ekmek aslanın ağzında idi; ama artık ekmek aslanın midesinde. Bu nedenle iş görüşmesi önemli; özellikle de maddi özgürlüğünü koruyabilmek isteyen biz kadınlar için. Maddi özgürlük önemli; ancak bu sayede işimize gelmeyen şeylere gülüp geçebiliyoruz. Peki iş görüşmesine nasıl gitmeli? İş görüşmesine giderken nelere dikkat edilmeli? Merak ettiğiniz soruların önemli cevapları ile, gitmiş olduğunuz iş görüşmesinde olumlu bir ilk izlenim alabilir ve o işi kapabilirsiniz…Radyo Dinle

İş Görüşmesine Giderken Nelere Dikkat Edilmeli?
İş Görüşmesine Nasıl Gitmeli?

■ İş görüşmesine gitmeden bir gün önce saçlarınızı yıkayın. Belli mi olur; saçlarınızı yıkamaya zaman bulamayabilirsiniz; ya da zaten bir gün önceden yıkadığınız saçlarınızı iş görüşmesine giderken daha kolay şekillendirebilirsiniz. Ama kuru şampuan kullanımını iş görüşmesinde olabildiğince tercih etmeyin.

■ Uzun saçları mutlaka at kuyruğu ile toplayın. Ve uçuşan saçları saç spreyi kullanarak sabitleyin. Bu size iş görüşmesinde daha ciddi bir hava kazandıracaktır.

■ Saçlarınızın yüzünüze gözünüze düşmesine kesinlikle izin vermeyin. Parlak aksesuarlardan ve şapka kullanımından kaçının.

■ Makyajda aşırıya kaçmayın. Eper ihtiyacınız yoksa, fondöten ya da kapatıcı kullanmak yerine, kapatmanız gereken yerleri renkli nemlendiricilerle ya da BB kremlerle kapatın.

■ Dudaklarınızda var olan çatlakları bir gece öncesinden şeker fırçası ile ya da ılık bir bez ile silin. Sonrasında da dudak kremleri kullanarak var olan çatlaklarınızı onarın. İş görüşmesine giderken dudak parlatıcısı sürmeyin. Parlaklıktan her şekilde uzak durun Ancak keskin bir ruj kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

■ Göz farı seçiminde nötr, doğal renkleri tercih edin. Göz kapağınızı parlak tonlarda farlara maruz bırakmayın. Bunun dışında, gözlerinize hafif bir parlaklık verebilirsiniz.

■ Kaşlarınızın düzgün olmasına dikkat edin. Hafif bir allık kullanın. Göz kalemi ve maskara kullanımını ise iş görüşmesine giderken yaptığınız makyajda mutlaka gerçekleştirin.

■ Parfüm kullanın. Özellikle mevsim yaz ise mutlaka kullanın. Değilse de kendinizi riske atmamak adına yine kullanın; çünkü kötü bir koku ilk izlenim için hiç de tercih edilebilir değildir.

■ Tırnaklarınızın uzun ya da kısa olmasının bir önemi yoktur; tabi size yemek yaptırmayı düşünmüyorlarsa… Ama bakımlı tırnaklar ve doğal duran bej ya da pembe tonlarında bir ojeyi tercih etmelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.