0

Güzellik Sırları

Biz kadınların, her daim, güzellik sırları, güzellik tüyoları ve güzellik önerilerine ihtiyacımız olur. Çünkü her zaman güzel olmak ve güzel görünmek isteriz. Gece geç de uyusak, moralimiz bozuk da olsa, yorgun da olsak… Kısacası her şartta güzel olmak bizim en doğal hakkımız… Kadınların kendi aralarında bir yarış içerisinde olduklarını da düşünecek olursak… O halde hiç zaman kaybetmeden güzellik önerilerini gözden geçirmeye başlayalım.Radyo Dinle

Güzellik Sırları

■ Cildinizi siyah noktalardan arındırmak için ballı limon maskesini uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken, bir limonu ortadan ikiye kesmek ve her bir yarısının üzerine bal sürmektir. Sonrasında, hazırlamış olduğunuz limonları yüzünüze uygulayıp, bu şekilde bir süre beklemeli, ardından da cildinizi ılık su ile durulamalısınız.

■ Göz kaleminin kullanımını kolaylaştırmak için de güzellik tüyolarından yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, göz kalemini kullanmadan önce dudak parlatıcısının içerisine batırmak, sonrasında kullanım gerçekleştirmektir.

■ Boş bir Roll-on şişesinin içerisine, masaj yaparken kullanmak istediğiniz bitkisel yağı doldurun; sonrasında da bu yağ ile istediğiniz bir bölgeye masaj yapıp, rahatlamayı deneyin.

■ Özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan güzellik sırlarından biridir, çatlayan elleri yumuşatmaya çalışmak. Bunun için genellikle el kreminden yararlanırız. Ancak hangi el kremini kullanırsak kullanalım, zaman zaman ellerimiz yumuşamayabilir. İşte bu gibi durumlarda, el kremi içerisine bir kaç damla da doğal elma sirkesi eklemeyi tercih edin. Göreceksiniz ki cildiniz bir hafta içerisinde bebeksi bir görünüme kavuşacaktır.

■ Dudaklarınızın dolgun görünmesi için, diş fırçası yardımı ile, diş macununu dudaklarınıza uygulayın. Ani bir değişimin farkını sadece siz değil, çevrenizdeki herkes hissedecek.

■ Ayak topuklarındaki kuruluk ve çatlakların giderilmesi için ise bölgeye sürmeniz gereken limon bulunmaktadır. Limonu bölgeye uygulayın ve bir kaç dakika sonrasında ılık su ile durulayın. Zamanın fazlalığı, uygulamanın işe yaraması açısından önemlidir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.