0

Genç Görünmenin Püf Noktaları

Hepimiz saç bakımını, cilt bakımını ve makyajı genç ve güzel görünmek için yapıyoruz. Bunun ucunda, kendimizi illa birine beğendirme gereksinimi de yok. Her şeyden önce kendimizi iyi hissediyoruz. Ama bazen de kendimizle ilgilenecek yeterli zamanı bulamıyoruz ve bu gibi zamanlarda, makyaj yapmadığımızda, insanların bize hasta olup olmadığımızı sormaları, kendimizi kötü hissetmemize neden oluyor. Sizlere ilerleyen bölümlerde genç görünme sırlarından, genç görünmenin yolları ve genç görünmenin püf noktalarından söz edeceğiz. Kısa zamanda, kendinizi daha iyi ve genç hissedecek; hissettireceksiniz.Radyo Dinle

Genç Görünmenin Püf Noktaları
Genç Görünmenin Yolları
Genç Görünme Sırları

■ Cildinzin kurumasına, dolayısı ile de mat görünmesine, aynı zamanda daha erken kırışmasına izin vermeyin. Bu nedenle günde iki sefer, sabah ve akşam olmak üzere, nemlendirici kullanmayı rutin haline getirin.

■ Genç görünmenin püf noktalarından biri de, fondöten kullanmadan önce cildinize nemlendirici ya da vazelin uygulamaktan geçer. Aksi halde kullandığınız fondötenden doğal bir görünüm elde edemezsiniz.

■ Geceleri dudaklarınız, sahip olduğu nemi kaybeder. Bu nedenle dudak nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirmeli; geceleri yatmadan önce balm kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu sayede dudaklarınız sabaha kadar nemli kalacaktır.

■ Genç görünmenin yolları arasında, her sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkamak da yer almaktadır. Bu sayede yüzünüzdeki şişkinlikler ve kötü görünüm ortadan kalkacaktır.

■ Elmacık kemiklerinize, tampon olarak dudak balmınızı uygulayabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzün daha parlak ve canlı görünmesini sağlamış olursunuz ve bu, genç görünme sırları arasında yer almaktadır.

■ Saçlarınızın yağlı görünmesine izin vermeyin. Yağlı saçlar sizin yorgun görünmenize neden olmaktadır. Her ne kadar, zaten yorgunluk ya da zamansızlıktan dolayı saçlarınızı yıkayamıyor olsanız da, bu kötü alışkanlığınızdan kurtulmalısınız.

■ Saçlarınızı yıkadıktan sonra, kurutmak için, saç kurutma makinesinin sıcak değil soğuk ayarını kullanmayı tercih edin.

■ Gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini istiyorsanız, üst ve alt göz kapağının iç kısımlarına beyaz göz kalemi uygulamayı denemelisiniz.

■ Rimelinizi sadece kirpiklerinizin iç kısımlarına uygulayın. Bununla birlikte size bir de pratik öneride bulunalım: kurumuş olan rimelinizi sıkı bir şekilde kapatarak sıcak suyun içerisine atın ve sadece yarım dakika beklemesini sağlayın. Böylece, belki de çok beğendiğiniz ve vazgeçmeye kıyamadığınız rimelinizi bir kaç kere daha kullanabilirsiniz.

■ Gözlerinizin yorgun görünmesinden şikayet ediyorsanız, göz çukurlarınıza simli far kullanmayı deneyin.

■ Göz altındaki deri oldukça incedir. Bu noktada, bozuk olan kan dolaşımı kendini göz altı morluğu olarak gösterebilmektedir. Bu sorunu aşabilmek, göz altlarındaki uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmak için kapatıcı kullanmak yerine, aydınlatıcılı kapatıcı kullanmayı ve bunu tüm yüzünüze uygulamayı tercih etmelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.