0

Erkeklerin Sırları Nelerdir?

Ah biz kadınlar… Erkeklerin sırlarını, erkeklerin sakladıklarını hep merak eder; ama bir türlü de tam olarak öğrenemeyiz. Söylemezler; çünkü erkeklerin sırları nelerdir sorusunun yanıtlarını öğrendiğimiz anda, bilgilerimizi onlara silah olarak yönlendireceğimizi tahmin ederler. Aslında belki de erkekler bizi, bizim kendilerini tanıdığımızdan daha iyi tanıyor. Çünkü biz onlar gibi gizemli kalamıyoruz. Aslında erkeklerin sakladıklarını bilir ve bilmemezlikten gelip, ama bildiklerimize göre de davranır; yani silah olarak değil de olumlu yönde bilgilerimizi kullanabilirsek, ilişkimizi ya da evliliğimizi çok iyi yerlere taşıyabiliriz. İlerleyen bölümlerde sizlere bu konular hakkında bilgiler sunacağız.Radyo Dinle

Erkeklerin Sırları Nelerdir?

■ Bizler, erkeklerin her zaman lider olmak ve önemli kararları vermek istediklerini düşünürüz. Aslında bize bunu düşündüren de kendileridir. Malum; erkek üstünlüğü diye bir şeyin olduğuna inanırız; toplum bize bunu öğretmiştir. Ancak davranışlarından dolayı sorumluluk üstlenmiş olan erkekler, bu gibi zamanlarda yalnız kalmayı isterler ve aslında çok da mutlu hissetmezler.

■ Erkeklerin sakladıklarından bir diğeri de, aslında detaycı olmadıklarıdır. Onlar geneli görür, buna göre hareket ederler. Biz kadınlarda ise durum bunun tam tersidir. O kadar çok ayrıntılara takılırız ki, aslonda bütünü göremeyiz.

■ Duygusuz olduğunu düşündüğümüz ve bu nedenle kalplarının taştan olduğu yorumunu yaptığımız erkekler de bizim gibi duygusal destek isterler. Bizler üzülenin sadece kendimiz olduğunu düşünürken, durum erkekler için de bizden farksızdır. Ve biz bunu algılayamadığımız için de onlar kendilerini yalnız hissederler.

■ Farklı düşünceleri bulunmaktadır. Bizimle birlikte olduklarında akıllarındaki tek şeyin biz olduğumuzu düşünürüz. Çünkü bizim aklımızda sadece onlar vardır. Ancak, o bir düşünceye daldığında ve siz onun beynini okumaya çalıştığınızda, düşündüğü şeyin, 2030 dünya kupası olduğunu görebilirsiniz. Bu gibi şeyler göz önünde bulundurulduğunda, ne kadar farklı düşünceleri olduğunu anlamanız hiç de zor olmaz.

■ Erkeklerin sırlarından bir diğeri de, gözlerine engel olamadıkları gerçeğidir. Bakışlarda gizli bir aldatmadan söz edilip edilemeyeceği konusu tartışmaya açıktır. Ancak hiç bir erkek, önünden geçen güzel bir kadına bakmaktan kendini alıkoyamaz. Bu bakışın nedeni, dış görünüşe bakarak karşısındaki kadını tartmasından ileri gelmektedir. O bir bakışı ile çocuklarının anesi olup olamayacağını, kendisi için ideal bir eş olup olamayacağı gibi kararları verebilir.

■ Hiç bir erkek, kendilerine toplum tarafından yüklenen, kahraman imajını kabullenmek istemiyor. Bunun nedeni, onların da korku ve endişelerinin bulunması. Aslında, erkeklerin sakladıkları arasında, bu ağır yükün yarattığı sorumluluk duygusu da yer alıyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.