0

Doğal Güzellik Hileleri

Sizlere sitemiz içerisinde zaman zaman küçük güzellik hilelerinden söz ediyor; bazen bunu konuların arasında gizliyor; bazen de başlık olarak iletiyoruz. Bu sefer de yine kadınların güzellik hilelerinden söz edeceğiz; ama bu sefer doğal güzellik hilelerini anlatacağız, yani vermiş olduğumuz önerileri uygulamadan önce aktar aktar; ya da eczane eczane dolaşmanıza gerek olmayacak. O halde hemen başlayalım; merak ettiğinizi duyar gibi olduk çünkü…Radyo Dinle

Doğal Güzellik Hileleri

■ Bir fincan pirinci iki bardak suyun içerisinde bir taşım kaynatın. Sonra ocağın altını kapatın ve 15 dakika dinlenmeye bırakın. Sonrasında Süzüp, hazırlamış olduğunuz pirinç suyunu pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Bu işlemin gözeneklerinizi sıkılaştırarak cildinizi daha parlak göstereceğini ve pürüzsüz bir cilde sahip olacağınızı belirtelim.

■ Küçük güzellik hileleri arasında elbette göz şişkinliğinden kurtulmak da yer alıyor. Bunun için siyah; ya da yeşil çay poşetlerinden yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken, çayı içtikten sonra çay poşetlerini buzdolabına alıp soğumalarına izin vermek. Ardından gözlerinizin üzerinde beş dakika bekletirseniz, hem göz şişkinliği hem de yorgun görünen gözlerden kurtulabilirsiniz.

■ Göz çevresindeki koyu halkalar ve şişkinlik için kadınların güzellik hilelerinden bir diğeri de soğutulmuş kaşıklar. İki tane çay kaşığını buzdolabında soğutun ve sonrasında gözlerinizin üzerine koyarak ısınmalarını bekleyin. Isındığında ise kaşıklar ile göz çevresine dairesel hareketlerle masaj uygulayın. Çok masrafsız bir yöntem.

■ Her gün yediğiniz Potasyum, Magnezyum ve C vitamini kaynağı muzun kabuklarını da atmayın ve kabukların iç kısımları ile yüzünüzü ovun. Bu şekilde hem yüzünüzü beslemiş olacak, hem de pul pul dökülmüş görünümünden kurtulacaksınız. Sonrasında da ılık su ile durulayın.

■ Saçlarınızdaki beyazları, kirpikleriniz için kullandığınız maskaralar ile kapatabilirsiniz. Maskaranın renginin siyah ya da kahverengi olması önemli. Ancak acil durumlarda işinize yarayan bu yöntemin dışında, eğer gençseniz, saçlarınızın neden beyazladığını öğrenmek dopru olacaktır.

■ Süt ile cildinizi temizlerseniz, aynı zamanda tazelenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, pamuğu süte batırmak ve sonrasında yüzünüzü ve boynunuzu bu pamuk yardımı ile silip, ardından da ılık su ile durulamaktan ibaretrir.

■ Dişlerinizi çilek ile ovarsanız, malik asit içeriği ile dişlerinizi beyazlatacaktır. Çileği püre haline getirip içerisine yarım çay kaşığı karbonat ilave ederek, karıştırıp çilek macunu yapabilir, bu macunu dişlerinizde beş dakika bırakıp, sonrasında yıkayarak da farkı görebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.