0

Bakımlı Görünmenin Sırları

bakimli gorunmenin sirlariGerek günlük yaşamın yoğun temposu, gerek ev işleri ve çocuk bakımı derken, kendimize zaman ayıramıyor, dolayısı ile de bakımlı görünmenin püf noktaları ve bakımlı görünmenin sırlarına gerek duyuyoruz. Yazımız içerisinde sizlere, bakımlı görünmek için neler yapılmalı sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Vereceğimiz pratik önerilerle, artık işiniz daha kolay olacak…Radyo Dinle

Bakımlı Görünmek İçin Neler Yapılmalı?

■ Her şeyin öncesinde, bakımlı görünmenin sırlarından ilki, kırık ucu bulunmayan bakımlı saçlar… Ama şu da bir gerçek ki, saçlarımızı, sadece uçlarından dahi olsa, kestirmeye her zaman kıyamıyoruz. İşte bu gibi durumlarda, geceleri yatmadan önce saç uçlarınıza hafifçe nemlendirici uygulayın. Sabah kalktığınızda saçlarınızın pürüzsüz olduğuna şahit olabilirsiniz.

■ Kirpiklerin iyi şekil almış olması da bakımlı görünmenin püf noktalarından bir diğeridir. Bu anlamda kirpik maşası kullanıyorsanız, maşayı kirpiklerinize uygulamadan önce hafifçe fön makinesi ile ısıtın. Bu şekilde, kirpiklerinizin daha kolay şekil aldığını görebilirsiniz.

Bakımlı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

■ Parfüm kullandığınızda, etkisinin daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, parfüm sürmeden önce, söz konusu bölgeye biraz vazelin uygulayın. Etkinin farkını hemen fark edeceksiniz.

■ Saçlarınızda oluşmasını istediğiniz doğal bukleler için, saçlarınıza ilk olarak saç maşası ile şekil verin. Sonrasında da verdiğiniz şeklin üzerinden düzleştirici ile geçin. Son olarak da saç spreyi ile, saçlarınıza verdiğiniz şeklin kalıcılığını sağlayın.

■ Fondöteninizin, cildinizde kalın bir tabaka değil de, doğal durması önemlidir. Ancak kimi fondötenlerle bunu sağlayamazsınız. İşte bu nedenle, kalın tabaka şeklinde duran fondötenleri inceltmek için içerisine biraz nemlendirici karıştırabilirsiniz.

Bakımlı Olmak İçin Yapılması Gerekenler

■ Yüzünüzün canlı ve daha sıkı, kaşlarınızın ve göz altınızın ise kalkık görünmesi için, hangi bölgenin daha belirttiğimiz şekilde olmasını istiyorsanız, o bölgeye biraz aydınlatıcı uygulayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.