0

Hemen Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?

hemen hamile kalmak istiyorumKimi zaman yaş faktörü, kimi zaman eşimizin kandırılmasında zorlanmamız… gibi nedenlerden dolayı bazen, hemen hamile kalmak istiyorum dediğimiz durumlar ortaya çıkabilir. Hemen hamile kalmak için ne yapmalıyım diyen okurlarımıza, yazımızın ilerleyen bölümlerinde, hemen hamile kalmak için yapılması gerekenlerden söz edeceğiz. Eğer eşinizi zor kandırdıysanız ve fikrini değiştirmeden bir an önce hamile kalmak istiyorsanız, gelin zaman kaybetmeden, bu anlamda yapabileceklerinizi gözden geçirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Hemen Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?

■ Çikolata kremasının, mutluluğu arttırıp, stresi azaltma etkisi olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu nedenle pek çok kadın, eşi ile birlikte olmadan önce çikolata yiyor ve yediriyor. Ve bunun, hemen hamile kalmak konusunda önemli bir yöntem olduğuna inanıyor… Sizce de tatlı ve denemeye değer bir yöntem değil mi?

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

■ Verimliliğin arttırılması, ağrı hissinin azaltılması dolayısı ile, bazı kadınlara göre, hemen hamile kalmak için yapılması gerekenlerden bir tanesi de akupunktur uygulaması… Bildiğiniz gibi akupunktur, küçük, aynı zamanda da ince iğnelerin vücudun belirli bölgelerine batırılması şeklinde uygulanan bir yöntem… Ayrıca pek çok faydası bulunuyor.

■ Eşinizle birliktelik sırasında çorap giyerseniz de, hemen hamile kalmak istiyorum şeklindeki talebinize daha hızlı yanıt alabiliyorsunuz… Eminiz bunun ne alakası olduğunu düşünüyorsunuz… Şöyle ki, çorap giydiğinizde sıcak olacak olan ayaklarınız, vücudunuzun da sıcak olmasına, dolayısı ile hormonların daha hareketli olmasına yol açıyor. İşte bu nedenle, her ne kadar çekici olmasa da, bu yöntemi denemenizi öneriyoruz.

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü

■ Beslenmenize tam yağlı süt ekleyin. Kadınların yumurta üretimini arttıran, dolayısı ile yumurtalıkların canlanmasını sağlayan tam yağlı süt tüketimi, hemen hamile kalmak için yapılması gerekenler arasında kendisine önemli bir yer ediniyor. Elbette sütün fazlası kansızlığa neden oluyor. Ancak günlük düzenli tüketim olanağından faydalanabilirsiniz.

■ Hemen hamile kalmak istiyorum diyorsanız, bunun için öksürük şurubu da tüketebilirsiniz. Bunun nedenini de şu şekilde açıklayabiliriz: Bildiğimiz gibi öksürük şurubu, sinüslerdeki ve boğazdaki mukusun azalmasını sağlıyor. Ama öksürük şurubu aynı zamanda rahim boynundaki mukusun da azalmasını sağlıyor ve dolayısı ile, hemen hamile kalmak kolaylaşıyor.

Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

■ Yumurtalıklarınızın daha verimli olması için, hem oluşum; hem de gelişim şansının arttırılması adına, ananas tüketmeniz de önerilmektedir. Zaten ananasın güzel koku verme etkisi de bulunduğu için, bu sağlıklı meyve mutlaka beslenme listesine eklenmeli…

■ Eşinizle birlikteliğinizin sonrasında kalkmadan, bacaklarınızı belinizden yukarı doğru kaldırın ve bu şekilde bir müddet bekleyin. Pek çok kadın tarafından hamile kalma sürecini kısaltmak için önerilen bu yöntemin uygulanması sırasında rahat edemiyorsanız, arkanıza yastık yerleştirmeniz önerilmektedir.

Hamile Kalamamanın Nedenleri

■ Hormonlarınızı dengeleyip, hamile kalma sürecini hızlandırmak için milkshake tüketimi de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için milkshake içerisine akçaağaç şurubu, kahve ve kakao tozu eklemelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.