20

Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

hamile kalmak istemiyorumGünümüzde, hem evlilik dışı ilişkilerin artması; hem de maddi sıkıntılar, yaşam koşulları… derken, kadınlar arasında, hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım, hamile kalmak istemiyorum nasıl korunurum gibi soruların yanıtlarına meraklar artmış durumdadır. Hamile kalmak istemiyorum diyen bir kadın, doğum kontrol hapı kullanarak, ya da farklı yöntemlerle korunabilir; ama düzenli ilişkisi bulunmayanlar bu kalıcı çözümlere genellikle başvurmak istemezler. Bu anlamda, hamile kalmak istemiyorum diyen bir kadın, erkeğin korunmasını isteyebilir; ama bunun yanında, kendisi de bazı önlemler alabilir. Peki hamile kalmak istemiyorum diyen bir kadın, bunun için nasıl önlem almalı? İşte sizlere bu sorunun yanıtlarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Hamile Kalmak İstemiyorum Nasıl Korunurum?
Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

• Adet süreci çok düzenli olan bir kadın, adet döneminden önceki yedi gün boyunca yaşadığı; ve üç gün sonra yaşayacağı ilişkiler sırasında hamile kalmayacaktır. Ancak bunun yine de çok kesin bir yöntem olmadığını belirtmeliyiz. Yine de ilişki için bu zamanları tercih edebilirsiniz.

• İlişki sırasında, normal sürecin devam etmesine karşın, erkek ilişkinin sonucuna ulaşmadan önce kadından ayrılır; ve su dışarı akıtılırsa, yine hamile kalma durumu söz konusu olmayacaktır.

• Kadın, ilişkiye başlamadan önce, bir süngeri sirkeye batırır, ve sonrasında da o süngeri vajen içerisine yerleştirirse, birliktelik sonrasında süngerin çıkartılması halinde, hamile kalma durumu söz konusu olmayacaktır.

• Hamile kalmak istemiyorum diyen bir kadın, erkeğe bu durumu belirtir; ve erkek birliktelik öncesinde korunma yöntemini seçerse, yine hamile kalınmayacaktır.

• Yaşanan ilişkinin sonrasında, kadının, bölgenin içini ılık sabunlu su ile yıkaması halinde, hamilelik önlenecektir.

• Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım diyenler için önerilen bir diğer yöntem de, kadının, birliktelik öncesinde bölgeye, kimyasal fitil yerleştirmesidir. Bu fitil hamile kalmayı önlemeye yöneliktir.

• Eğer düzenli bir birliktelik söz konusu ise, doğum kontrolünde spiral kullanılabilir. Uygulamanın uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Spiral kalıcı bir çözümdür, ve belirli aralıklarla değiştirilmesi halinde, birliktelik sorunsuzca devam ettirilebilir.

• Doğum kontrol hapı kullanmak da etkili bir korunma yöntemidir. Kadının bu hapı düzenli olarak her gün kullanması gerekir. Regl döneminde ara verilen hap kullanımına, sekizinci gün, yeni kutu ile, kalındığı yerden devam edilir.

• Doktor tarafından uygulanan bir diğer yöntem, kısırlaştırma yöntemidir. Bu yöntemin, bir daha kesinlikle hamile kalınamamasına yönelik olduğu, ve sadece, doğumun, kadın için tehlikeli olduğu zamanlarda uygulandığı unutulmamalıdır.

• Bir pamuğa saf limon suyu konularak, bunun birliktelik öncesinde rahim içerisine yerleştirilmesi, birliktelik sonrasında çıkartılması da, hamile kalmaya yönelik alınabilecek diğer bir önlem olarak belirtilmektedir.

• Bir çorba kaşığı lahana çiçeği iki çorba kaşığı lahana tohumu ile birlikte karıştırılıp, havan içerisinde toz haline gelene kadar dövülür. Ardından bir kahve kaşığı kuru nane bir çay bardağı kaynar suyun içerisine konulur. Bu karışım on dakika bekletilir. Ardından biraz önce toz haline getirilen lahana karışımı yavaş yavaş kuru nane çayının içerisine ilave edilir. Tüm malzemeler karıştırılarak bir hamur hazırlanır; ve bu hamur yuvarlanıp top haline getirilir. Bu topun, birliktelik öncesinde güzelce temizlenen rahim içerisine yerleştirilmesi, sonrasında da çıkartılması gerekir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

20 Comments

 1. Merhaba iki tane test yaptım pozitif çıktı kan tahlili yaptırdım değerler yüksek çıktı ben gebe olmak istemiyorum iki tane çocuğum var çok zor durumdayım morelim çok bozuk geçen ay 28 adet oldum hamile olabilir miyim acaba ne yapmam lazım çünkü ben bu gebeliği istemiyorum bilgilendirirseniz çok sevinitim

 2. Merhaba ben erkek arkadaşımla ilişki yasadım emin degiliz bir damla kaçtığını soylüyor tes yaptım negatif çıktı bugun adet olmam gerekirdi kasıklarımda öksürdügümde acıma hissi var acaba hamilemiyim

  • Adetin o gün olmadı diye, hamile kaldığını düşünemezsin.
   Kasıklarındaki ağrı da muhtemelen adetin sökmediği içindir.
   Testte de hemen sonuç alamazsın zaten, en doğru sonucu kan tahlili ile alabilirsin.
   Açıkçası hamile olduğunu sanmıyorum. Ama biraz daha dikkatli olmanı öneririm; en azından erkek arkadaşın korunsun.

 3. Rahimin icerisine sirkeli süngeri koymak ya da sabunlu suyla yikamak ne kadar dogru sizce? Kimyasal seyler sonucta.

 4. Erkek arkadasimla yaklasik 6-7 hafta once iliskiye girdim. Korunduk. Adet dönemimde bi aksaklık çıkmadı fakat ilişki sırasında kan gelmişti. Şuan yumurtlama dönemimdeyim. Ama ilk kez bu dönemde idrar yanması, kesik kesik idrara çıkma ve alt karın ağrısı çekiyorum. Hamile kalmak istemiyorum. Henüz test yapmadım doğruluğuna güvenemiyorum. Bana acil cevap verir misiniz?

  • Muhtemelen enfeksiyon almışsın Ebrar. Doktoruna danışırsan sana bununla ilgili ilaçlı bir tedavi önerisinde bulunacaktır.

 5. Merhaba .. nişanlımla ayın 26snda ilişkiye girdik ama vajinaya bi bosalma olmadı . ayın 1inde adet olmam gerekiyordu ama 2 gün oldu hala adet olamadm . Hamile olmak istemiyorum bi an önce adet olmak için ne yapmalym …

 6. Cok korkuyorum. Yani onede kecti ancak tam yapmadi ucunu koydu( bilmiyorum ackim hamileyim deyilmiyim(((

 7. Ben ilik suyla yıkadım sabun kullanmadım hamile kalma olasılığım varmi

 8. Merhaba ben eşimle korunmasız ilişkiye girdik bu son bir aydır .. Ve hep dışarı boşalmıştır..ama ayni zamansa iki defada yaptığımız oldu .. Pencereye silip devam etmiştik..en son 7 eylulde adet olmuştum 13 gündür gecikmem var .. İki defa test yaptım biri 6tinci gün birinide dün yaptım negatif çıktı bugün de aksam üstü koyu akintim oldu hamile kalma ihtimalim varmi 😓

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.