0

40 Yaşından Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

40-yasindan-sonra-hamile-kalmak-icin-ne-yapmali40 yaşından sonra hamile kalmak pek çok kişiye imkansız gibi geliyor olabilir; ama bu yanılgıya düşmemelisiniz… Bundan bir kaç ay öncesine kadar 79 yaşında, 99 yaşında bebek sahibi olan teyzeleri hepimiz gördük… 35 yaşından sonra hamile kalmak zaten kolaydır; olmasa dahi doktor kontrolünde rahatlıkla bebek sahibi olunabilir, ama 40 yaşından sonra hamile kalmak için de yapılabilecek çok sayıda şey bulunmaktadır. Peki o halde 40 yaşından sonra hamile kalmak için ne yapmalı? İşte yanıtlarımız…Radyo Dinle

40 Yaşından Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

• Günde 400 mg olarak belirlenen miktarda PABA takviyesi alırsanız, bir kaç ay içerisinde hamile kalma şansınız oldukça yüksektir. Konu hakkında mutlaka doktorunuzla görüşüp, gerekli kullanımı gerçekleştirmelisiniz.

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

• 40 yaşından sonra hamile kalmak istiyorsanız, mutlaka düzenli egzersiz yapmalı, ama bu sırada hem kendinizi çok yormamalı; hem de fazla kilo kaybından kaçınmalısınız. Haftada beş gün, yarım saatlik kuvvet egzersizleri; ve aerobik yapabilirsiniz. Daha ağır egzersizlerin, ve fazla kilo kaybının, her şeyin öncesinde adet görmenizi zorlaştıracağını unutmamalısınız.

• 40 yaşından sonra hamile kalmak istiyorsunuz, ama adet düzensizliğiniz mi var? Haklı olarak yumurtlama döneminizi takip edemiyor, ve ne zaman hamile kalma şansınızın daha çok olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. İşte size bunun için bir ipucu. Yumurtlama döneminin başlamasından hemen önce, ve yumurtlama döneminin sonuna kadar, akıntınızın rengi yumurta beyazı gibi, ve akıntınız kaygan olacaktır. Takiplerinizi buna göre yapabilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü

• Stres, pek çok olumsuzluğa neden olduğu gibi, hamile kalmanızı da engelleyebilir, ve bundan kurtulmanız zor da olabilir. Ama, stresi hayatınızdan uzaklaştırmanız halinde, çok daha kolay hamile kalacağınızı belirtmeliyiz. Bu nedenle, yürüyüş yapın, arkadaşlarınız; ya da kendinize yakın bulduğunuz kişilerle görüşün, hiç biri olmuyorsa bir uzman yardımı alın; ve beyninizi kemiren zehirden kurtulun.

• Böbrek, ve karaciğer sağlığı da 40 yaşından sonra hamile kalmak için önemli. Bu nedenle, öncelikle gerekli tahlillerinizi yaptırın, sonrasında alkol, sigara kullanmayın, reçeteli ilaç kullanımı gerçekleştiriyorsanız, bunun hamilelik üzerindeki etkilerini araştırın… Karaciğer; ve böbrek sağlığı, hem hamile kalmak; hem de sonrasında bebeği taşımak adına çok önemlidir.

Hamile Kalamamanın Nedenleri

• Eşinizle birlikteyken aktif olanın eşiniz olmasını sağlayın; ve birliktelik sonrasında da rahmi yukarda tutabilmek adına uyluklarınızın altına yastık yerleştirip, bu şekilde ortalama yarım saat bekleyin. Aksi halde spermin, ilerlemekte zorlanabileceğini unutmayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.