0

Hamilelikte Neler Hissedilir?

Her kadının hayali, önce gelinlik giymek, sonra da anne olmaktır. Ancak anne olmak için geçirilmesi gereken dokuz ayın içerisinde neler yaşanır, neler hissedilir… Bunu yaşamayan kolay kolay bilemez. Hani annelerimiz bize hep: Anne olunca anlarsın derler ya, bu da anlamanın ancak yaşayarak gerçekleşeceğinin önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Peki hamilelikte neler yaşanır? Hamilelikte neler hissedilir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere hamilelikte yaşanan duygulardan, bazen kaygı, bazen akıl karışıklıklarından söz etmeye çalışacağız.Radyo Dinle

Hamilelikte Neler Hissedilir?
Hamilelikte Neler Yaşanır?

■ Hamilelikte yaşanan duygulardan ilki, doğum anının nasıl olacağının düşünülmesidir. Özellikle ilk kez anne olacaksanız bu kaygıyı yaşamanız normaldir. Ancak korkmamalısınız. Sadece araştırın. Hem doğum sırasında neler beklediğinizi; hem de neler yapmanız gerektiğini öğrenin: Bunları bilirseniz doğum süreci sizin için bir o kadar kolay olacaktır.

■ Bir diğer akıl karıştıran konu da bebeğin ismi… Kayınbabanın mı yoksa kayınvalidenin mi ismi konacak? Anne baba da var elbette. Bir de bebeğinize vermek istediğiniz isimler, kulağa hoş gelen isimler, o günlerde moda olan isimler… Hepsi de sizin aklınızı normal olarak karıştıracaktır. Alternatifler ne kadar çok da olsa, bebeğinizin hep bebek kalmayacağını ve ömrünün sonuna kadar sizin verdiğiniz ismi taşıyacağını unutmamalısınız. O isim hem çocukluğu, hem de yaşlılığında bebeğe yakışmalı. Soyadı ile uyumlu olmalı. Anlamı güzel olmalı…. Bunun gibi ayrıntılara bakarak hesaplamalarınızı yaparsanız, bebek için en uygun ismi bulmanız daha kolay olacaktır.

■ Baby Shower partisi son zamanlarda oldukça moda. Ve bebeğin doğduktan sonraki ilk büyük partisi. Hamileliğinizde aklınızı bu da karıştıracaktır. Kimleri çağıracaksınız, partiyi nerde yapacaksınız, partide nelerin olmasını istiyorsunuz? Ve en önemlisi, unutulmaz olması için neleri aklınızda tutmalısınız? İşte bunu düşünmek için oldukça uzun zamanınız olacak hamileliğiniz sırasında. Bunu da internet üzerinden yapabileceğiniz araştırmalar ile çözebilirsiniz.

Doğum çantası, hamileliğiniz sırasında hazırlamanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi. Diyelim ki doğumun günü belli… Ama siz doğum çantası hazırlamayı bunun bir gün öncesine bırakmamalısınız. En az iki hafta öncesinden doğum çantasını hazırlama işlemini tamamlamalısınız. Yolculuğa hazır şekilde gitsek dahi, valizimizde unuttuğumuz şeyler oluyor. Ani doğum sancısı ile hastaneye gidecek olursak, neyi ne kadar alabiliriz ki?

■ Hamilelikte yaşanan duygulardan bir diğeri de doğum sonrasında ortaya çıkacak olan masrafları nasıl karşılayacağınızdır elbette. Bu sorunu gözünüzde hiç büyütmeyin… En kötü ihtimalle bebeğinize takılan altınları kullanırsınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.