0

En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar

En sık yapılan estetik operasyonlar, kişinin doğal görünmesini sağlayan uygulamalar ve bu durum her yaştan insan için geçerli. Tıpkı nude makyaj gibi, estetik ameliyatlarda da doğallık tercih ediliyor. Bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde, Türkiye’de en sık yapılan estetik ameliyatlardan söz edeceğiz. Bununla birlikte, 2019 yılında en çok tercih edilecek olan estetik operasyonlar hakkında da bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getirmeye çalışacağız.



Radyo Dinle

En Sık Yapılan Estetik Ameliyatlar

■ RinoPlasti – Burun Estetiği: En sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alan burun estetiği; ya da diğer adı ile RinoPlasti, kişiye özel olarak planlanmalı. Uygulama uzman ellerde yapılmalı. Burun estetiğinin yapılması sırasında, mutlaka solunumun düzgün olması da sağlanmalı. Yani sadece burnun dış yüzeyi değil, aynı zamanda iç yüzeyine de operasyon gerçekleştirilmeli.

■ Göğüs Büyütme – Küçültme Estetiği: Göğüs estetiğinde, büyütme ya da küçültmenin amacı, göğüslerin simetrik, vücut yapısına uygun ve şeklinin düzgün olmasını sağlamaktır.

■ Vücut Şekllendirme Estetiği: Vücut şeklinin bozulması ya da deforme olmasının nedenleri arasında genetik yatkınlık, kilo alıp verme, doğum ve gebelik yer alabilmektedir. Vücut şekillendirme estetiği ile tüm bu durumlar, bir dizi operasyon sayesinde giderilebilmektedir. Liposuction, karın germe, genital bölge ve kalça şekillendirme… bazı durumlarda ayrı ayrı, bazı durumlarda ise kombine şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

■ Göz Kapağı Estetiği: Göz çevresi, yaşlanma belirtilerini ele veren ilk bölgelerdir. Bunun nedeni, hem bu bölgenin çok narin yapısının olması; hem de güneş gibi çevresel etkenlerden çok çabuk etkilenmesinden kaynaklanmaktadır. Göz çevresindeki torbalanmalar, göz kapağı şişlikleri ve sarkmaları, küçük uygulamalarla giderilebilmekte olup, en sık yapılan estetik ameliyatlar arasında da bu nedenle göz kapağı estetiği yer alabilmektedir.

En sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alan yöntemler arasına 2019 yılında yenileri de eklenecek. Dilerseniz, 2019’da daha çok uygulanacak estetik ameliyatları da gözden geçirelim:

■ Mikro Botox: Botox’un zaten çok sık gerçekleştirilen bir uygulama olduğunu biliyoruz. Mikro Botox’ta Botox’a göre daha az ilaç kullanımı gerçekleştiriliyor, ancak ilaçtan daha geniş bir alan etkileniyor. Ve bu sayede sadece cilt sorunlarının çözümü gerçekleştirilmiyor. Bununla birlikte, yağ üretimi bölgede azaltılarak, daha pürüzsüz bir cilt elde edilebiliyor ve gözenekler küçültülebiliyor. Bu sayede, hem boyun; hem de yüzde genel anlamda bir sıkılaştırma işlemi gerçekleştirilmiş oluyor.

■ Ameliyatsız Burun Estetiği: En sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alacak olan ameliyatsız burun estetiği ile burnun dolgu ile güzelleştirilmesi sağlanacak. Kalıcı olmasa da, daha az zahmetle ve daha uygun fiyatlı olarak gerçekleştirilecek. Ameliyatsız burun estetiğinde, burundaki küçük kusurlardan kurtulmak olanaklı hale gelecek.

■ Kök Hücre: Yüze uygulanan kök hücre tedavisinde, yaşlanma etkilerini azaltmak ve yaşlanmayı geciktirmek gibi durumlar söz konusu. Cildin elastikiyet kaybını gideren en sık yapılan estetik ameliyatlar arasında yer alan kök hücre tedavisi sayesinde, gençlik etkilerinin geri kazandırılması söz konusu ki, vücudun farklı bölgelerinde de bu uygulamanın gerçekleştirildiğini ve hem iyileşmeyi hızlandırıp, hem de tamir süreci üzerinde etkili olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Kök hücre tedavisi cerrahi bir uygulama olmasa da, etkisinin kalıcı olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki yıllarda en sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alacağını da belirtebiliriz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.