0

Dudak Dolgusu Nedir?

Geçtiğimiz günlerde, dudak dolgusu yaptıran Adana’lı bir hemşirenin başına gelenleri ana haber bültenlerinde sıkça izledik. Bir kuaföre dudak dolgusu yaptıran hemşire kadının görüntülerinin sonrasında aynı yanılgıya düşen pek çok kişi ortaya çıkmıştı. Ancak hemşirenin, dudak dolgusu olarak hangi maddenin kullanıldığını bilmemesi, onun, dudaklarını kaybetmesine dahi neden olabilecekti. Bunun üzerine, dudak dolgusunun ne denli önemli bir estetik olduğunu daha iyi anladık. Dudak dolgusu nedir, dudak dolgusu nasıl yapılır sorularının yanıtları oldukça önemli. O halde yazımızı okumaya devam edin ve yeterli bilgi sahibi olmadan dudak dolgusu yaptırmayın.Radyo Dinle

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudaklar, bazen yapısal olarak, bazen ise ilerleyen yaş dolayısı ile incelip, şeklini kaybedebilir. Dudak dolgusu, daha kalın ve şekilli dudaklara sahip olabilmek adına yapılan estetik işleme verilen isimdir. Uzman ellerde yapılması gereken dudak dolgusu, dudakların içine ve çevresine yapılan dermal dolgu enjekte işlemi olarak da tanımlanabilmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hiyalüronik asit, zamanla etkisini kaybederek, işlevini yerine getiremez hale gelir. Bu nedenle dudak kırışıklıkları ve ince çizgilerin ortaya çıkması durumu söz konusu olur: Dudak dolgusu yapıldığında ise hiyalüronik asit seviyesinin arttırılması esas alınır. Bu sayede hem kırışıklıklar giderilir; hem de dudaklar dolgunlaştırılır.

Burun Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

Dudak dolgusunun yarım saatlik bir seansının sonrasında, işlemi yaptıran kişi genellikle aynı gün içerisinde evine de gidebilir. Ve uygulama genellikle hemen etkisini gösterir. Ancak bazı durumlarda üç seans sonrasında etkisini gösterebildiğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

■ Her şeyin öncesinde işlemi yaptıracağınız doktor ve işlemin yapılacağı yerden emin olmalısınız.
■ Dudak hacmi işlem sırasında iyi belirlenmelidir.
■ Sigara kullanıyorsanız, işlemi yaptırmadan en az bir hafta önce sigarayı bırakmalısınız.
■ İşlemi yaptırmaya giderken giyeceğiniz kıyafetlerin, uygulama sonrasında sizi rahatsız etmeyecek türden olmasına dikkat etmelisiniz.
■ Alt – üst dudak arasındaki uyumun bozulmamasına dikkat ettirerek işlemi yaptırmalısınız.
■ İşlemi yaptırmadan önce, kan sulandırıcı ilaç kullanmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.