0

Örgü Örmenin Faydaları

örgü örmenin faydalarıArtık kar; ve kış evlerimizden içeri doğru girmeye başladı… Kalın kazaklar, yelekler, ceketler, pançolar giyeceğiz, ya da zaten giymeye başladık bile… Ve emin olun, söz konusu giysilerin her birinin fiyatı oldukça yüksek… Örgü örmek ise, hemen hemen her kadının elinden gelir. Örgü örmek, sizin yüksek fiyatlı giyecekleri uygun fiyata mal etmenizi olanaklı hale getirir. Bir kazak görürsünüz, fiyatı 70 TL’dir. Baktığınızda ise, aslında o kazağı yapmanın çok da kolay olduğunu görür, 20 – 30 TL’ye mal edersiniz… Peki sadece bu mu? Yazımız içerisinde size, örgü örmenin faydaları, ve örgü örmenin yararlarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Örgü Örmenin Yararları Nelerdir?
Örgü Örmenin Faydaları Nelerdir?

• Örgü örmek, sizin, kendinize güvenmenizi sağlar. Yeni bir şeyler üretir, kendinizle gurur duyarsınız.

• Örgü örmek pek çok kadının ruhunu rahatlatmakta, stresini atmasına yardımcı olmaktadır. Bir meditasyon biçimi olduğu belirtilen bu eylemi gerçekleştirerek rahatlarsınız.

• Anksiyete, depresyon gibi problemlerinizin giderilmesine katkıda bulunur. Biraz önce de belirttiğimiz gibi, örgü örmenin faydaları arasında yer alan stresi giderme özelliği sayesinde, kafanızın boşalması söz konusudur.

• Beyin ön kısmının çalışmasını olanaklı hale getirir. Böyle olunca, becerileriniz artar, ve beyninizi daha kolay kullanmaya başlarsınız.

• Örgü örmenin yararları arasında sağlıklı beyinden de söz etmek gerekir. Bilişsel becerileri kaybolmayan beyin, daha kolay hatırlar hale gelir.

• Kıkırdak dokuyu sağlamlaştıran örgü örmek, hem tendon iltihaplanmasını önler, hem de arterit sorununun önüne geçer…

• Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bütçenize katkıda bulunur, hatta pek çok ev kadınının, örgü örerek para kazandığı bilinmektedir.

Neden siz de bu faydalardan yararlanmayasınız?


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.