1

Pürüzsüz Oje Sürme Teknikleri

oje-nasil-surulurOje, gerek el, gerek ayak tırnaklarına uygulanan, ve son zamanlarda çok farklı renkleri ile, kadınların bakımlı olduklarını işaret eden güzellik malzemelerinden bir tanesi… Hepimiz isteriz ki, kıyafetimize, çanta; ya da ayakkabımıza; hatta makyajımıza uygun bir renkte oje kullanalım… Oje fiyatları da öyle abartılacak kadar yüksek değil zaten, ama, pürüzsüz oje sürme tekniklerini hepimiz öyle kolay uygulayamıyoruz. Belki biraz da, resim yapma yeteneği ile alakalı, ama çoğumuz oje sürmenin kolay yollarından haberdar olmadığımız için, bir renk oje sürüp, onun kalıcı olmasına çabalıyoruz… Hatta bazen bunun için kuaförümüzden yardım alıyoruz… Peki oje nasıl sürülür? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, pürüzsüz oje sürme tekniklerini, ve oje sürmenin kolay yollarını bulabileceksiniz… Artık işiniz daha kolay olacak…Radyo Dinle

Oje Nasıl Sürülür?

• Her şeyin öncesinde, tırnaklarınızı aynı boy, ve şekilde kesin. Sonrasında da düzgünce törpüleyerek, tüm tırnaklarınızın aynı olmasını sağlayın.
• Önceden sürmüş olduğunuz ojeleri asetonlu pamuk ile silin, ama sonrasında, pamuk parçaları; ve de tüylerinin de tırnaklarınız üzerinde kalmamasına dikkat edin.

Desenli Oje Nasıl Sürülür?

• Tüm belirtmiş olduğumuz işlemlerin sonrasında tırnaklarınıza önce oje bazı uygulayın. Bu şekilde, ojenizin daha canlı bir renkte olduğunu göreceksiniz.
• Oje sürmenin kolay yollarından birisi, ojeyi, tırnağın dibinden ucuna doğru sürmektir. Bunu, tırnağınızı üç parçaya ayırarak yapın; ve oje sürdüğünüz yere fırçayı bir daha değdirmemeye dikkat edin. Bu sayede pürüzsüz oje sürme tekniklerinden birini uygulamış olursunuz.
• Ojeyi tırnağınıza ince bir katman halinde uygulayın. Aksi halde, sürdükten sonra, daha kolay bozulmasına neden olabilirsiniz. Ancak şuna dikkat edin: Ojenin rengi bazen, iki, ya da üçüncü hat sonrasında belli olabilir. Bu nedenle, bir önceki sürdüğünüz katın kurumasını bekleyip, diğer katı sonra uygulayın.

Ojenin Kalıcı Olması İçin Öneriler

• Oje sürme işleminiz bittikten, ve oje tamamen kuruduktan sonra, oje koruyucu uygulamayı ihmal etmeyin. Bu şekilde ojenizin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
• Oje koruyucunun da kurumasının ardından, hem tırnak dibi; hem de etlerine nemlendirici uygulayın. Bu sayede daha güzel görünecek olan elleriniz, yeni manikür yaptırmış gibi olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.