0

Ojenin Kalıcı Olması İçin Öneriler

ojenin kalıcı olması içinKimilerimiz için oje, tırnakları uzatmanın etkili yolları arasında yer alıyor, çünkü stres, ya da aışkanlık nedeni ile tırnaklarını yiyen kişiler, oje kullandıklarında bunu yapamıyor. Aynı zamanda, oje kullanmanın zaten en temel amacı, tırnakların güzel görünmesi; ve kullanan kişiye güzel bir hava katması, makyajı, kıyafeti tamamlamasıdır. Ancak, çocuğu olan, sürekli elleri suyun içinde olan, bulaşık yıkayıp temizlik yapan kadınlar genelde ojenin kalıcı olmasını sağlayamadıklarından şikayet ederler. Peki ojenin kalıcı olması için neler yapılabilir? Yazımız içerisinde sizlere ojenin uzun süre dayanması için yapabileceklerinizden söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Ojenin Uzun Süre Dayanması İçin Yapılması Gerekenler
Ojenin Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler

• Ojenizin hem güzel görünmesi, hem de dayanıklılık süresinin fazla olması adına, ojeyi kullanmadan önce elinizde nemlendirici, krem… gibi şeylerin olmamasına dikkat etmelisiniz.

• Ojeyi sürmeden önce oje şişesini elinizin içine alıp, elinizde çevirin; sonrasında da ters yüz edin. Böylece, ojenin tamamen karışmasını sağlamış olursunuz. Taze ojenin kalıcılığı elbette daha fazladır. Ama malum, her kullandığımızda yeni oje alacak değiliz; ve her seferinde aynı rengi kullanmadığımız için de zaten ojenin çabuk bitmesi gibi bir durum söz konusu değil…

• Ojeyi direk olarak tırnaklarınıza uygulamaktan kaçının. Hem tırnaklarınızı güçlendiren; hemd e ojeye baz niteliği taşıyan bir şeffaf oje kullanıp, ardından ojenizi sürün. Bu durum sizin, sürmüş olduğunuz ojeyi, tırnaklarınıza zarar vermeden çıkartmanızı da olanaklı hale getirecektir.

• Ojenin kalıcı olması için, onu nasıl sürdüğünüzün de önemli olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu anlamda tırnağın ortasından başlayarak, dipten uca doğru, üç tek hareketle ojeyi tırnağınıza sürmeniz önerilmektedir.

• Genellikle ojeyi iki kat süreriz; ve bir katın sürülmesinin hemen sonrasında ikinci katı uygulamaya başlarız. Bu yanlıştır, ojenin çabuk bozulmasına neden olur. Öncelikle ojenizin kurumasını bekleyip, sonrasında ikinci katı uygulamanız, ojenin uzun süre dayanması için önemli etkendir.

• Ojeyi klasik olarak iki kat uygulamak alışılmış bir durum olsa da, kullandığınız ojenin yapısı ince değil ise tek kat kullanım da gerçekleştirebilirsiniz. Özelikle işinizin acele olduğu zamanlarda bu durum işinize yarayacaktır.

• Ojeyi sürmenizin sonrasında tırnaklarınızı hiç bir yere değdirmeden kurumasını beklemelisiniz.

• Eğer ojenin hemen kurumasını istiyorsanız bu anlamda oje kurutucu spreylerden yararlanabilir; tırnaklarınıza 30 santim mesajeden uygulayabilirsiniz.

• Ojenin uzun süre dayanması için üzerine koruyucu bir oje sürebilir; ya da parlatıcı oje kullanabilirsiniz. Bu sayede ojeniz hem parlak görünüp etkileyici bir hava kazanır; hem de daha kalıcı olur.

• Ojenin sürülmesinden kısa zaman sonra temizlik yapacak, ya da bulaşık yıkayacak iseniz, eldiven kullanmanız önerilmektedir.

• Tırnaklarınızı sert darbelerden korumalısınız.

• Kalıcı oje uygulamalarından yardım almayı deneyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.