0

Manikür Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

manikür yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerBu yazımızda sizlere, manikür ile ilgili dikkat edilmesi gerekenlerden söz etmeye çalışacağız. Manikür yaparken dikkat edilmesi gerekenler; ve manikür yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanız, hem sağlığınız, hem de güzelliğiniz açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Manikür Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Manikür Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Manikür İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Manikür sırasında kullanılan malzemeler, yapılan işlemin temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle, kullandığınız malzemelerin kaliteli olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

• Manikürün, bu anlamda bilgili bir kişi tarafından yapılması gerektiğini unutmayın. Aksi halde, yapılan yanlış işlemler dolayısı ile tırnaklarınız çatlar, şeytan tırnaklarınız çıkar; ve daha pek çok şey… Bu nedenle, ellerinizi manikür için doğru ellere teslim edin.

• Tırnak etinizin kesilmesi için kullandığınız pensin, alanında uzmanlaşmış bir firma tarafından üretilmiş olmasına dikkat edin, hatta eğer daha önce manikür yaptırmadıysanız bu etleri sadece geriye itin, ve kesmeyin. Çünkü yanlış işlemler, tırnak etlerinizin kurumasına neden olabilmektedir.

• Manikür için kullanacağınız malzemelerin; hatta törpünün dahi size ait olması, sağlığınız açısından çok önemlidir. Aksi halde, iyi sterilize edilmemiş eşyalar ile yaptıracağınız manikür sonrasında, bulaşıcı hastalıklara açık hale gelebilirsiniz. Bunların en basiti mantar, en zorlusu ise AIDS olabilir…

• Manikür işleminden sonra hassaslaşan tırnak etleriniz, ve tırnaklarınız için uygun ürünler kullanmanız da önemlidir. Tırnak eti besleyici yağlar, tırnak güçlendirici ojeler, hem elinizi daha güzel gösterir, hem de manikürünüzün kalıcı olmasını olanaklı hale getirir.

• Manikürden sonra sadece tırnak, ve tırnak etlerinize bakım değil, ellerinize de nemlendirici bakım uygulamalısınız. Aksi halde, tırnaklarınız güzel görünürken, ellerinizin kuru ve çatlamış olması, manikürün çok da etkili olduğu anlamına gelmeyecektir. Eller, ve tırnaklar uyumlu bir bakım içerisinde olmalıdır.

• El ve tırnak bakımınızı düzenli yapmanız gerektiğini de belirtmeden geçmemeliyiz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.