0

Manikür Evde Nasıl Yapılır?

evde manikür yapmanın yollarıHer kadın bakımlı olmak ister. Kimilerimizin buna zamanı, ya da bütçesi el vermeyebilir; ama kimilerimiz de her türlü şartı zorlar; yine de bakımımızdan ödün vermeyiz. Ancak bakım yapmak için her zaman bir dünya para dökmek durumunda da değilsiniz. Örneğin, evde manikür yapmak hem masrafsız, hem de hijyeninden sonsuz emin olduğunuz bir bakım olacaktır. Kuaförünüze ne kadar güvenseniz de, Hepatit… gibi kan yolu ile bulaşan hastalıkların, manikür sırasında size bulaşmayacağından asla emin olamazsınız. Evinizde, istediğiniz zaman, masrafsız; ve hijyeni sonuna kadar kullanarak, kendi manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz… Peki manikür evde nasıl yapılır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, evde manikür yapmanın yollarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Manikür Evde Nasıl Yapılır?

• Evde manikür yapmak için ilk olarak tırnaklarınızda var olan oje, ve koruyucuları çıkartın.
• Ardından tırnaklarınızın boyunu kısaltmak istiyorsanız, hepsini eşit boyda olacak şekilde kesin. Ama eğer tırnak boyundan memnunsanız, o halde tırnaklarınızı sadece törpüleyin.
• İki kaseye, ellerinizi içerisine koyabileceğiniz sıcaklıkta su doldurun; sonrasında eğer varsa bu kaselerin içerisine bir kaç damla lavanta yağı ekleyip, sonrasında da her bir elinizi bir kaseye koyarak ortalama 10 dakika beklemesini sağlayın.
• Evde manikür yapmanın yollarında sıradaki aşama, tırnak etlerinin, suyun içerisinde yumuşamasının sonrasında geriye doğru itilmesidir.
• Artık bir antibakteriyel sabun ile ellerinizi yıkayabilirsiniz.
• Şimdi tırnak etleri geriye doğru ittiğiniz bölgelere besleyici yağlar uygulayın, ve masaj yapıp, yağların emilmesini bekleyin. Etleri kesmeniz ise önerilmiyor, çünkü bu, sizin enfeksiyon almanıza neden olabiliyor.

Evde manikür yapmak, yağların sürülmesinden sonra, emilimleri için ellerinize ortalama 10 dakika süre tanımanın ardından tamamlanmış olacaktır. Bu aşamadan sonra, elinizde bulunan fazla yağı, bir havlu yardımı ile nazikçe silebilirsiniz. Ve zaman artık oje sürme zamanı…

Bu aşamada ilk önce tırnaklarınızı koruyacak bir renksiz oje sürün; sonrasında kurumasını bekleyio, iki kat olacak şekilde istediğiniz renk ojeyi de sürebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, ellerinizi ölü deriden arındırmak adına, haftada bir kere el peelingi uygulamanız önerilmektedir. Bunun için yapmanız gereken şey ise çok basittir. Bir çorba kaşığı toz şekeri bir çorba kaşığı zeytinyağı ile harmanlayıp, ellerinizi bu karışım ile ovalamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.