0

Fransız Manikürü Evde Nasıl Yapılır?

Fransız manikürü, seneler öncesinden bu yana bilinen ve doğallığı ve sadeliği ile sevilen tırnak bakımı yöntemlerinden bir tanesidir. Genellikle Fransız manikürünü kuaförde yaptırırız; ama her seferinde kuaföre gitmek de bizi gerek maddi bakımdan; gerekse de zaman bakımından sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle Fransız manikürü yapmanın püf noktalarını bilmek ve Fransız manikürü evde nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını öğrenmek, bize her anlamda kazanç sağlar. Tırnaklarınızda Fransız manikürü esintisini hissetmek için işte adım adım uygulamanız gereken işlemler:Radyo Dinle

Fransız Manikürü Evde Nasıl Yapılır?

■ İşe ilk olarak, bütün tırnaklarınızı eşit boyda kesmekle başlayın. Ancak, Fransız manikürünün uzun tırnakta daha güzel durduğunu da unutmadan, tırnak boyunuzu belirleyin.

■ Şimdi kestiğiniz tırnakları törpüleme zamanı. Tırnaklarınıza yuvarlak ya da kare şekil verebilir ve kenarlarındaki fazlalıkları törpü ile alabilirsiniz.

■ Ellerinizi bir kase sıcak suyun içerisinde bir kaç dakika bekletin.Sonrasında kurulayıp, yumuşamış olan, tırnak diplerindeki etleri geriye doğru itin. Tırnak eti itme makasının diğer tarafı ile de bu etlerin altında kalan kiri temizleyin.

■ Artık tırnaklarınızı Fransız manikürüne hazırlamanın zamanı geldi. Bunun için tırnaklarınızın üzerine, ama daha çok da geriye ittiğiniz etlerin olduğu yere yağ ile masaj yapın. Fransız manikürü yapmanın püf noktaları arasında bu yağın özellikle kütikül yağı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

■ Şimdi tırnaklarınızın üzerine ince pembe bir oje sürün. Ardından da bu ojenin bir kaç dakika kurumasını bekleyin.

■ Fransız manikürü yapmak için hazırlanmış ve satışta bulunan tırnak bantlarını tırnaklarınıza takın, ya da evde bulunan malzemelerden kendinize tırnak bandı oluşturun. Sonrasında tırnaklarınızın ucuna beyaz oje sürün. Tırnak bantlarının amacı, beyaz ojenin düz çizgi halinde sürülebilmesini sağlamaktır.

■ Şimdi tırnak bantlarını çıkartın. Ardından ilk sürmüş olduğunuz pembe ojeyi tırnaklarınıza geri sürün. Kurumasını bekleyin.

İşte Fransız manikürünüz hazır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.