0

Gelin Çiçeği Ne Renk Olmalı?

gelin-cicegi-ne-renk-olmaliGelin çiçeğinin sadece gelinlik süslemek için var olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz… Biliyor olmalısınız, çiçeklerin dili vardır, yani çiçeklerin anlamı… Elbette gelin çiçeğinin anlamı da var… Gelin çiçeği ne renk olmalı sorusunun yanıtı genellikle, gelinliğin süslemesi, saç modeli; ya da düğün salonunun rekoresine göre veriliyor. Ancak, siz, gelin çiçeğinin anlamına uygun bir renk de almak isteyebilirsiniz. Biz ne bilelim anlamlarını diyorsanız, işte şimdi size ondan söz edeceğiz…Radyo Dinle

Gelin Çiçeği Ne Renk Olmalı?

• Mavi: Mavi renk genel olarak huzuru temsil eder; ve kişiyi rahatlatır. Mavi çiçekler doğal olarak çok da yoktur, ama yine de tercih edildikleri doğrudur. Romantik anlamda, iyi günde kötü günde seninleyim şeklinde bir sembolizeden söz edilir; mavi gelin çiçeği ise, adanmışlık ifadesidir.

Gelin Makyajında Kullanılan Ürünler

• Kırmızı: Kalbin rengi kırmızıdır, ve kırmızı sevgiyi, aşkı, tutkuyu temsil eder… Kırmızı gelin çiçeğinin anlamı da tam olarak budur: arzulu, tutkulu aşk…

• Sarı: Sevgiliniz size sarı gül verse, bunun ayrılığı sembolize ettiğini düşünürsünüz… Aslında sarı ayrılık değil, arkadaşlığı temsil etmektedir. Bu nedenle sevgiliniz verdiği zaman, “Ne? Ben senin arkadaşın mıyım?” şeklinde bir şok yaşayabilirsiniz. Ancak sarı aslında coşku, neşe demektir. Gelin çiçeğinin rengi sarı olursa, bu, hem güzel bir yeni başlangıcı, hem de sizin, evlilikteki mutluluğunuzu ifade etmektedir. Bunlara ek olarak, arkadaşlarınıza vermiş olduğunuz değeri de göstermiş olursunuz.

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır?

• Beyaz: Temizlik, saflık, ve masumiyetin göstergesi olan beyaz renk, gelin çiçeği olarak da en çok tercih edilen renktir, ve sadakat, masumiyet, ve alçak gönüllülüğü ifade eder.

• Pembe: Kırmızının daha yumuşak bir tonunu arıyorsanız tercih edebileceğiniz pembe gelin çiçeği, karşılıklı minnettarlığın, ve eğlencenin ifadesidir. Pembe renk genel olarak nezaketin, ve gençliğin simgesi niteliğindedir.

• Yeşil: Yeşil genel olarak doğanın rengidir. Sembolize ettiği şeyler, yenilik; ve yenilenme, iyi bir gelecek; ve sağlıktır. Gelin çiçeğinizin renginin yeşil olmasını isterseniz de, damat ile birbirinize kesinlikle çok uyumlu olduğunuzu ele güne ilan etmiş olursunuz.

Armut Tipiyim Nasıl Gelinlik Seçmeliyim?

• Mor: Lüks, ve varlıklı olmanın, bunun yanında zerafet, ve asaletin rengi olan mor, gelin çiçeği olarak kullanıldığında ise, gelin, ve damadın birbirine olan hayranlığını açık şekilde herkese gösterir.

• Turuncu: Yaşama sevinci, ve coşkunun simgesi olan turuncu renk, hangi odada bulunsa, o odaya sıcak bir enerji katmaktadır. Eğer gelin çiçeğinizin turuncu olmasını istiyorsanız arzulusunuz demektir…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.