0

Modern Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

modern mutfak dekorasyonu fikirleriPek çok okurumuz bizden, mutfağımı nasıl dekore edebilirim sorusunun yanıtlarını öğrenmek istemekte. Biz de bu yazımızda onlar için, modern mutfak dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Pek çok ev kadını gününün büyük bir bölümünü mutfakta geçirir, yemek yapar, bulaşıkları yıkar, misafirlerini mutfakta kahve aralarında ağırlarken, erkekler bile işten gelmelerinden sonra zamanlarının önemli bir kısmını mutfakta geçirmekte. Bunun en basit örneği, olmaması gerektiği halde, erkeğin sigara içme odasının mutfak olması… İşte bu nedenle modern mutfak dekorasyon fikirlerine gereksinim duyuluyor. Modern mutfak dekorasyonu ile çağa ayak uydurmaya çalışılıyor; ve geçirilen zamanın kalitesinin artması hedefleniyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye karar verdik.Radyo Dinle

Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

• Modern mutfak dekorasyonu fikirlerini almadan önce şunu belirtmeliyiz ki, hep olmanız gerektiği gibi, mutfağınızı dekore ederken de gerçekçi olmalısınız. Sahip olduğunuz mutfak alanını nasıl değerlendirebileceğinizi, mutfağınızın düzenli; ve kullanışlı olması adına neler yapabileceğinizi mutlaka değerlendirmelisiniz.

• Sonrasında ise şunu düşünmelisiniz: Mutfağınızda yeterli dolap, ve tezgah var mı? Mutfak araç – gereçlerini istediğiniz gibi yerleştirebiliyor musunuz, yoksa bu eşyaların sığmaması durumu mu söz konusu? Eğer öyle ise dolap; ve tezgaha ihtiyacınız var demektir.

• Modern mutfak dekorasyonunda göze çarpan renkli materyaller kullanmak, ama aynı zamanda mutfağa samimi bir hava katmak, büyük eşyalar olan dolap, fırın, tezgah, dolap… gibi şeylerin nerelere yerleştirilmesi gerektiğini bilmek de önem taşımaktadır. Eğer modern mutfağınızla akılda kalmak istiyor, ve mutfağımı nasıl dekore edebilirim diyorsanız şunları kullanın:
-Mutfak tezgahınız granit, mermer, kireç taşı, ya da paslanmaz çelik olsun.
-Duvarları açık renk mozaik fayanslarla kaplayın.
-Yerlere canlı ahşap döşeme kaplattırın.
-Mutfak dolabı kapaklarınız buzlu cam olsun…

• Eğer mutfağınız küçükse; ve onu modern şekilde dekore etmek istiyorsanız, U şeklinde bir dekorasyon gerçekleştirebilir, ve böylece alandan kazanırsınız. Bununla birlikte, bir iç mimardan da yardım alabileceğinizi belirtmeliyiz.

• Mutfağınız küçük ise, duvarlara raflar yerleştirerek yerden kazanabilirsiniz. Büyük bir mutfağınız varsa, mutfağın tam ortasına, bir tezgah hazırlayarak burada ailece yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

• Büyük mutfaklar için L şeklinde mutfak tasarımlarını denemenizi önerebiliriz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.