0

Zerdeçal Göz Altı Morlukları İçin Nasıl Kullanılır?

Zerdeçalın sağlığımıza olan faydalarını hepimiz biliyoruz. Her şeyin öncesinde hücre yenilemesine katkıları bulunduğu için kanserden koruma özelliğine sahip. Bununla birlikte anti-oksidan etkileri var ve iltihap giderici etkileri söz konusu. Peki zerdeçalın göz altı morluklarını da geçirdiği konusunda bilgi sahibi misiniz? Zerdeçal göz altı morlukları için nasıl kullanılır? İlerleyen bölümlerde sizlere, zerdeçalın göz altı morluklarına olan etkisinden söz etmeye çalışacağız.Radyo Dinle

Zerdeçal Göz Altı Morlukları İçin Nasıl Kullanılır?

Zerdeçalın göz altı morluklarına olan etkisinden yararlanmak için bir karışıma ihtiyacınız var. Bu karışım için de kullanmanız gereken bazı malzemeler bulunmakta. İlk olarak bu malzemeleri gözden geçirelim:

* Bir kaç damla limon suyu
* 1 çay kaşığı domates suyu
* Yarım çay kaşığı un
* 1 çay kaşığı zerdeçal

Şimdi bu malzemelerin hepsini bir küçük tabak içerisinde karıştırın. Hafif kıvamlı bir krem elde ettiğinizde ise göz altı morluklarının üzerine, halkalar şeklinde uygulayın. Ardından on dakika bekleyin. Ancak bu bekleme süresinde, göz altı bölgesinin üzerini hiç bir şeyle kapatmayın. Belirtilen on dakikanın dolmasının sonrasında ise söz konusu karışımı soğuk su ile yıkayın.

Zerdeçalın göz altı morluklarına etkisi olduğu gibi, düzenli uygulama ile kırışıklıklarınızın da günden güne azaldığını ve cildinizin tazelendiğini görebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.