0

Yüzdeki Benlerden Nasıl Kurtulabilirim?

Pek çok kadının başı yüzdeki benlerle dertte olmasına karşın, yüzdeki benlerden nasıl kurtulabilirim sorusunun doğal ve evde uygulanabilecek olan yanıtlarını da çoğu kişi bilmemektedir. Peki yüzdeki benlerden kurtulma yolları ve yüzdeki benlerden kurtulma yöntemleri nelerdir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, sorumuzun merak ettiğiniz yanıtlarını bulabileceksiniz.Radyo Dinle

Yüzdeki Benlerden Nasıl Kurtulabilirim?

Elma Sirkesi: Pek çok problem için doğal çözüm niteliği taşıyan elma sirkesi, yüzdeki benlerden kurtulma yolları arasında da etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Asitli etkisi dolayısı ile cildi tahriş etmemesi için sadece benlerin üzerine uygulanması gerekmektedir. Ama işlem öncesinde cildinizi temizlemeyi ve sonra da kurulamayı ihmal etmemelisiniz. Bir küçük pamuğun üzerine elma sirkesini döküp, sonrasında pamuğu ben üzerine koyun ve düşmemesi için de üzerine yara bandı yapıştırın. Bu şekilde bir saat bekleyin. Sonrasında yara bandını çıkartıp, pamuğu benin üzerinden alın. Eğer hassas bir cilt tipine sahipseniz, sirke ile suyu karıştırıp, cildinize o şekilde uygulayım. İşlem sonunda benin üzerinde kabuk olursa kopartmayın. Kendi kendine düşmesini bekleyin.

Göğüs Sıkılaştırma Yöntemleri

■ Bal: Doğal ilaç olarak tanımlanabilen balın yüzdeki benlerden kurtulma yöntemleri arasında da yer aldığını belirtelim. Günde iki sefer uygulamanız gereken yöntem: cildinizi temizleyip kurulamak ve ardından ben üzerine bal sürüp sonrasında da bandajla kapatmaktan ibarettir. Ardından bir saat bekleyip bandajı çıkartın ve sonrasında yüzünüzü yıkayın. Ancak bal her ne kadar doğal bir ilaç olan bal ile geçirilmeye çalışılsa da, eğer benin rengi ya da şekli tuhaf ise mutlaka önce doktora başvurun.

■ İncir: Günde üç sefer, benin üzerine ve etrafına, temizlenmiş incir kökünü masaj yaparak uygulayın.

Evde Göğüs Büyüten Yöntemler

■ Sarımsak: Bir diş sarımsağı ezip bir pamuğun üzerine yapıştırın. Sonrasında da pamuğu ben üzerine yerleştirin ve bu şekilde bir saat beklemesini sağlayın. Ardından cildinizi yıkayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.