0

Ünlülerin Cilt Bakımı Sırları

Televizyon izlerken, hep merak ettiğimiz şey: ünlülerin ciltleri nasıl pürüzsüz ve ünlülerin ciltleri nasıl parlıyor sorularının yanıtlarıdır. Aslında hiç bir ünlünün makyaj yaptırmadan ekranlara çıkmadığını biliriz ve bu durum erkek ünlüler için bile geçerlidir; ama biz yine de ünlülerin cilt bakımı sırlarını bilmek isteriz. Sanki onlara bir sihirli değnek dokunuyormuş gibi gelir bize… Halbuki onların yapmış oldukları estetikler, kullanmış oldukları cilt bakım ürünleri, porselen makyajları bizler yapıyor olsak, büyük ihtimalle onlardan çok daha güzel oluruz. O halde gelin, merak ettiğiniz soruların yanıtlarını ve ünlülerin cilt bakımı sırlarını birlikte gözden geçirelim.Radyo Dinle

Ünlülerin Ciltleri Nasıl Pürüzsüz
Ünlülerin Ciltleri Nasıl Parlıyor?

■ Kim Kardeshian’ın sedef hastalığı bulunuyor. Ancak biz bunun farkında bile değiliz. Çünkü yosun kullanımı gerçekleştiriyor. Cildindeki kızarıklıklardan ve irritasyondan, içeriğinde bolca B vitamini bulunan ve inflamatuar özelliklere sahip olan yosun ile kurtulduğunu belirten Kardeshian, içeriğinde yosun bulunan nemlendiriciler ile cildini nemlendiriyor.

■ Scarlett Johansson’un cildinde ise sivilce problemi bulunuyor. Ama yüzüne baktığımız anda, onun dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğunu anlamamız hiç de zor olmuyor. Ve bunu başarabilmesinin tek nedeni, cildini elma sirkesi ile temizlemek. Elma sirkesinin ne denli wtkili olduğunu zaten hepimiz biliyoruz; sadece cilt için değil; aynı zamanda saç için de etkili. Eğer bir tahriş durumu hissederseniz, bir miktar su ile elma sirkesini seyreltebilirsiniz.

■ Ünlülerin cilt bakımı sırlarından bir diğeri de kahve… Kahve ile peeling yapıldığını hepimiz biliyoruz ve mucizevi etkisini hemen gösteriyor. Halle Berry de kahveyi duş jelinin içerisine karıştırıp, tüm vücuduna masaj yaparak uyguluyor ve bu şekilde kan dolaşımını hızlandırarak vücuduna peeling uyguluyor. Böylece cildinin pürüzsüz olmasını sağlıyor.

■ Eva Longoria, cildinin pürüzsüz oluşunu plasentaya borçlu. Şöyle ki: Koyun gibi canlılardan elde edilen plasenta ile hazırlanan cilt bakım ürünleri, içeriklerinde yüksek miktarda kolajen bulunduruyor. Bu sayede cilt pürüzsüz olup, kırışıklıklar da önlenmiş oluyor. Ve plasentanın cilde faydalı olup olmadığının da uzun zamandır konuşulduğunu belirtelim. Eva Longoria plasentanın başarısının en belirgin örneği.

■ Julia Roberts, saçlarının, tırnakları ve ayaklarının sağlıklı ve iyi olması adına zeytinyağından faydalanıyor. Canan Karatay’ın da en sağlıklı meyve suyu olduğunu belirtmekte olduğu zeytinyağı ile saçlarına ve tırnaklarına maske uygulayan Roberts, ayaklarına da aynı şekilde zeytinyağı uyguluyor ve sabaha kadar ayağında çorap ile uyuyor. Sabah uyandığında cildinin pürüzsüz olması ise kaçınılmaz.

■ Victoria Beckham, içeriğinde bülbül dışkısı bulunan bir ürün kullanımı gerçekleştirerek cildini temizliyor. Bu sayede Beckham’ın cildi sağlıklı görünüyor ve pürüzsüz bir hal alıyor.

■ Angelina Jolie, cildinin sıkılaşması ve kırışıklıklara bağlı sarkmaların önlenmesi adına, Mersin balığının yumurtasını kullanıyor. Havyarı yüzüne uygulayan Angelina, halinden oldukça memnun.

■ Cindy Crawford, cildinin sağlıklı olmasını süt ve içerisine karıştırdığı maden suyuna borçlu. Pek çok mineral bakımından zengin olan bu karışımda bolca protein ve Kalsiym bulunuyor. Cindy her sabah bu karışım ile cildini temizliyor ve böylece hem sağlıklı; hem de nemli bir cilde sahip olmuş oluyor.

■ İçeriğinde yılan zehri kullanarak göz çevresindeki kırışıklıklardan kurtulan kişi ise Debra Messing. İçeriğinde yılan zehri bulunan göz çevresi bakım ürünü, bölgedeki kasların gevşemesini olanaklı hale getiriyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.