0

Tarçının Cilde Faydası Nedir?

tarçının cilde faydasıPastalarımıza, muhallebilerimize süs amaçlı eklediğimiz, kokusu, ve lezzeti ile başımızı döndüren, kimi zaman da çaylarımıza ilave ettiğimiz tarçının cilde faydasının da olduğunu biliyor muydunuz? Hem de tarçının cilde etkisinden yararlanma süreci yeni de başlamadı… Bu yazımızda sizlere, tarçının cilt için yararlarından söz edeceğiz. Bakalım tarçın ile güzelliğimize nasıl güzellik katabiliriz…Radyo Dinle

Tarçının Cilde Faydası Nedir?

• Her şeyin öncesinde tarçının ciltte peeling etkisi yarattığını bilmek gerekiyor. Dolayısı ile ölü derinin atılmasını sağlıyor, ve böylece gözeneklerin açılması olanaklı hale geliyor.

• Tarçının cilt için yararlarından bir diğeri de sivilcelerin giderilmesine katkıda bulunması… Düzenli kullanım ile tarçının cilde etkisinden bu anlamda da yararlanabiliyorsunuz.

• Ciltte nemlendirici etkisi yaratan tarçın kullandığınızda, cildinizin ferahlamasına katkı sağlayabiliyorsunuz…

Tarçın İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her birinden birer çay kaşığı almak sureti ile, tarçın, bal, ve limon suyunu karıştırıp, elde edeceğiniz karışımı cildinize maske olarak uygulayın. Bu şekilde 10 dakika kadar bekleyip, ardından da cildinizi temizleyebilirsiniz.

Tarçın ile cilt bakımında, dudak dolgunlaştırıcı tarçın etkisinden de yararlanabilirsiniz. Bunun için, ilk olarak dudaklarınıza vazelin sürmeli, üzerine de tarçın sürmelisiniz. Bu şekilde, dudaklarınızda karıncalanma başlayana kadar beklemeli, ardından bir kat daha vazelin uygulamalısınız. Sonrasında dudaklarınızın dolgunlaştığına siz de şahit olacaksınız…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.