0

Siyah Noktalar İçin Doğal Çözüm

siyah noktalar için doğal çözümKimimizin cildi yağlı, kimimiz ise cilt bakımına yeterli zamanı ayıramıyoruz. Her iki durumun sonucu da siyah noktalar. Aynaya baktığımızda içimiz acıyor, siyah noktalar nasıl geçer sorusunun yanıtlarının zor olduğunu, onlardan kurtulmanın imkansızlığını düşünmeye başlıyoruz… Ama durum aslında sandığınız kadar da zor değil. Yazımız içerisinde sizlere siyah noktalar için doğal çözüm önerilerinden söz edeceğizç Yapmanız gereken bu yöntemlerden birini seçmek, ve düzenli uygulamak kadar kolay… Hadi kurtulalım şu siyah noktalardan…Radyo Dinle

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

• Siyah noktalar için doğal çözüm önerilerinden en bilineni buhar maskesi… Buhar maskesini yapmak için, bir tencerenin içerisinde su kaynatın, sonra tencereyi ocağın üzerinden alıp masaya koyun. Üzerini temiz bir tülbent ile kapatın. Ardından başınızı bu tülbentin üzerine eğin, ve bir dakika bu şekilde bekleyin. Sonra başınızı kaldırıp bir kaç saniye dinlenin; ve iki sefer daha aynı şeyi birer dakikalık zamanlar dahilinde tekrarlayın. Sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Ardından da kurulayıp gül suyu ile tonikleyin. Buhar maskesini siyah noktalardan kurtulmak için tercih edecek olursanız, bu uygulamayı haftada bir kere tekrarlamanız gerekmektedir.

• Limon peelingi de siyah noktalardan kurtulmak için yapabileceğiniz bir diğer uygulama. Bunun için ilk olarak cildinizi temizleyip kurulayın. Sonra bir pamuğa bir kaç damla limon suyu damlatın. Ve cildinizi, fazla bastırmamak kaydı ile bu pamuk ile silin. Ardından da soğuk su ile durulayın. Limon suyu cildinizde kalırsa asiti nedeniyle tahrişlere sebep olabilir. Ancak yeteri kadar kaldığında, aynı asit, siyah noktalara neden olan yağlardan cildin arınmasını sağlayacaktır.

• Tuz peelingi ile de siyah noktalarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bunun için bir tatlı kaşığı tuzun içerisine iki damla portakal suyu eklemeniz, ve malzemeleri güzelce karıştırmanız gerekecektir. Ardından, cildinize fazla bastırmamak kaydı ile, bu karışım ile masaj yapmalısınız. Limon peelinginde olduğu gibi, masajın sonrasında cildinizi ılık su ile durulayın, çünkü tuz; ve portakal suyunun asitli etkisi de tahrişlere neden olabilmektedir.

• Kivinin de siyah noktalara karşı etkin çözümlerden biri olduğunu belirtmeliyiz. Kivi ile siyah noktalar için doğal çözüm üretmek isterseniz, bir tane kivinin kabuklarını soymalı, sonrasında da kiviyi püre haline getirip yüzünüze uygulamalısınız. Ardından bir süre bekleyip ılık su ile durulayacağınız cildinizdeki gözenekler açılmış olacaktır. Siyah noktaları gül suyu ile silip almalısınız.

• Bal; ve esmer şekerin de siyah noktalar nasıl geçer sorusuna yanıt olduğunu belirterek şunu söyleyebiliriz: Her iki malzemeden de birer yemek kaşığı alıp karıştırın, ama esmer şekerin erimesine izin vermeden cildinize uygulayın. Ve sonrasında da, siyah noktaların yoğunlukta olduğu bölgelere masaj yapın…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.