0

Selülitleri Gidermenin Yolları

Özellikle yaz aylarında, kısa etek ve şortlar, bikini ve mayoların üzerimize giyilmesi ile birlikte, kadınlar olarak selülitlerimizden yana şikayet eder olduk. Selülitler nasıl gider ve selülitler nasıl azalır sorularının yanıtlarını aramak ve selülitleri gidermenin yollarını araştırmak da en doğal hakkımız. Peki söz konusu, özellikle bacaklarımızın üst kısmında bulunan portakal kabuğu görünümünden bir ay gibi kısa zamanda kurtulabileceğinizi söylesek, vereceğimiz bilgiler ilginizi çeker miydi?Radyo Dinle

Selülitler Nasıl Gider?
Selülitler Nasıl Azalır?

■ Haftada bir kere, ortalama yarım kilo deniz tuzunu sıcak suyun içerisine karıştırarak, bu su ile yapacağınız banyo ve selülitli bölgelere uygulayacağınız yirmi dakikalık masaj, kısa zaman içerisinde selülitlerinizden kurtulmanızı olanaklı hale getirecektir. Küvetiniz varsa, tüm bunları, içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

■ Haftada iki kere, doğal peelingler ile vücudunuza, mümkünse sauna, değil ise duşta, tabandan yukarıya doğru, on dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Bunun için kendi peelinginizi kendiniz evde hazırlayabilirsiniz. Bir fincan deniz tuzunun içerisine çeyrek fincan zeytinyağı eklemek, bir fincan tuz, şeker; ya da kahve içerisine bir kaç damla zeytinyağı eklemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede artan kan dolaşımınız, cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

■ Sağlıklı bir diyet ve karın, kalça ve bacakları çalıştıran bir egzersizin haftada ortalama beş gün uygulanması da selülitleri gidermenin yollarından bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin, günde üç set halinde, sekiz kere, sert bir zemine uzanıp ellerinizi yere koyun ve sonrasında bacaklarınızı da uzatıp, önce sol, sonra da sağ bacağınızı indirip kaldırmayı deneyin.

■ Zeytinyağının içeriğinde doymamış yağ asitleri bulunmaktadır. Vücudun lipid metabolizmasını hızlandırır ve cildi sertleştirerek nemlendirir. Bu olanaktan faydalanabilmek adına her sabah, bir çay kaşığı sızma zeytinyağı içmeyi tercih edebilirsiniz.

■ Avokado, muz, greyfurt, yumurta, zencefil, zeytinyağı… gibi bazı isimler vardır ki selülitle savaşmak konusunda bizlere önemli destek olduklarını belirtmek gerekir. Bununla birlikte, daha az karbonhidrat tüketip, protein tüketimini arttırmak da önemli bir diğer nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlıklı beslenme ile selülitlerinizden kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz.

■ Limon ve zencefilin, metabolizmayı hızlandırma, ödemi ve şişkinliği azaltma gibi etkileri bulunmaktadır: Bu nedenle, günde iki fincan zencefil çayı içebilir, sabahları bir bardak ılık limonlu su tüketebilirsiniz. Ve iki litre civarında su içmeyi de unutmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.