0

Selülitler Nasıl Gider?

Genellikle erkeklerin selülit gibi bir problemleri bulunmamasına karşın, Selülitler, kadınların da baş belası niteliğindedir. Özellikle yaz ayları gelip de bikini ve mayo sezonu açıldığında tüm kadınların aklında hep aynı soru vardır: Selülitler nasıl gider? Aslında selülitleri gidermenin yolları da bulunmaktadır ve oldukça basittir. Başarmak için her şeyde olduğu gibi bu konuda da gerek olan tek şey, konu ile ilgili biraz zaman ayırmanın gerekliliğidir.Radyo Dinle

Selülitler Nasıl Gider?

■ Selülitleri gidermenin yollarından ilki, söz konusu selülitli bölgeye, kuru bir fırça ile masaj yapmaktan ibarettir. Bu sayede bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Ve dolayısı ile toksinlerin bölgeden uzaklaşması daha kolay hale gelir.

■ Arnavut biberi olarak bilinen kırmızı biberin de selülitleri gidermenin yolları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Malum kırmızı biberin, her şeyin öncesinde yağ yakma özelliği bulunmaktadır. Metabolizmayı hızlandırır, kan dolaşımını arttırır ve bölgede bulunan ölü hücrelerin atılmasını olanaklı hale getirir. Sıcak suyun içerisine bir limonun suyu, bir çay kaşığı zencefil ve iki çay kaşığı da kırmızı biber atın. Bir kaç dakika bekletmenizin sonrasında suyu süzüp, bir ay boyunca, günde en fazla iki kere için. Yapmış olduğunuz bu kürün selülitler üzerindeki olumlu etkisini kısa zaman içerisinde göreceksiniz.

■ Elma sirkesi de selülitler nasıl gider diyen kişiler için etkili yöntemlerden bir diğeridir. Yapmanız gereken, bir bardak suyun içerisine bir kaşık elma sirkesini koymak ve sonrasında bu su ile selülitlerin üzerine masaj yapmaktan ibarettir. Sonrasında bölgeyi streç film ile sarmalı ve üzerine sıcak havlu yerleştirerek bir saat kadar bu şekilde beklemelisiniz. Yağ yakıcı, zayıflatıcı, toksinleri vücuttan uzaklaştırıcı… pek çok etkisi olan elma sirkesinin zayıflatma etkisinin de bulunduğunu hepimiz biliyoruz.

■ Toksinlerin vücuttan atılmasını, kan dolaşımını hızlandırma etkisi dolayısı ile gerçekleştiren bir diğer doğal malzeme de deniz yosunudur. Üç yemek kaşığı deniz yosununun içerisine, çeyrek bardak deniz tuzu ve zeytinyağı ile karıştırıp, içerisine de güzel kokulu başka bir bitkisel yağ esansından bir kaç damla ekleyerek karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışım ile selülitlerinizin bulunduğu bölgeye masaj yapın ve ardından on dakika beklemesini sağlayıp, sonrasında bölgeyi yıkayın. Her gün aynı karışımı selülitlerinize bir kaç hafta boyunca uygulayın.

■ Kahve çekirdekleri de selülitleri gidermenin yollarından bir diğeridir. Ölü deriyi vücuttan alıp, yerine daha sağlıklı derinin gelmesini sağlayan kahve çekirdeğini, selülitler için şu şekilde kullanabilirsiniz: Çeyrek bardak kahve çekirdeğinin üzerine iki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve üç yemek kaşığı şeker koyup, bütün malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin. Yapmış olduğunuz bu karışımı selülitli bölgeye, sert bir şekilde bastırarak uygulayıp masaj yapın. Masajın bir kaç dakika sürmesinin sonrasında bölgeyi yıkayarak temizleyebilir ve haftada üç kere olmak kaydı ile etkisini görmek için bir kaç hafta uygulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.