0

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir?

salatalığın cilde faydalarıBu yazımızda sizlere, salatalığın cilde ffaydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan salatalığın cilde faydalarından söz edip, ayrıca bir de salatalık ile cilt bakımı yaparak bu faydalardan nasıl yararlanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Pek çoğumuz bilir: Salatalık cilde çok yararlıdır. Peki ama bu yararlar arasında nelerden söz edebiliriz? İşte yanıtları, ve yapabileceğiniz uygulamalar:Radyo Dinle

Salatalık İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir?

• Salatalığın cilde faydaları arasında ilk olarak, güneş yanıklarının giderilmesi adına sağladığı katkıdan söz etmek gerekir.
-Salatalık ile cilt bakımını yapmak için, ilk olarak salatalığı dilimlere ayırmalı, sonrasında da güneş yanığı olan yerlerin üzerine koyarak beklemelisiniz. Bekleme süreniz, salatalıkların ısınmaya başlaması ile birlikte sona ermelidir.

• Kırışıklıkları, ve selüliti giderir.
-Bir salatalığı katı meyve sıkacağı ile sıkarak suyunu alın. İçerisine bir kaşık bal ekleyin. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı selülitlerinizin olduğu yerlere; ve cilt kırışıklıklarının bulunduğu bölgelere uygulayabilirsiniz. Böylece hem cildinizi sıkılaştırır; hem de kolajen üretimine katkıda bulunursunuz.

• Göz altında bulunan koyu halkaların renklerinin hafiflemesine yardım eder.
-Salatalıkları dilimleyin, ve gözlerinizi kapatıp uzanarak, gözlerinizin üzerine salatalık dilimlerini yerleştirin. Bu şekilde yirmi dakika kadar bekleyebilirsiniz.

• Ciltteki leke; ve izlerin gitmesini sağlarken, cildin parlamasını da olanaklı hale getirir.
-Bir salatalığı rendeleyin, içerisine bir tane misket limonunun suyunu karıştırıp bir maske elde edin. Bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

• Gözenekleri küçültür, tonik olarak da kullanılmaktadır.
-Bu işlemi tek başına salatalık suyu yerine getirebilir. Ama isterseniz içerisine bal, gül suyu; ve limon suyu da ilave edebilirsiniz. Yapmanız gereken, temiz olan cildinize uygulamak, sonrasında 15 dakika bekleyip, ardından da cildi ılık su ile durulamaktır.

• Gözlerdeki şişkinliğin giderilmesini sağlar, ve göz yorgunluğuna iyi gelir.
-İki salatalık dilimini gözlerinizin üzerine koyarak bir kaç dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Söz konusu etki, salatalığın içeriğinde bulunan absorbik asit sayesinde olanaklı olur.

• Cilt lekelerinin rengini açar.
-Yapmanız gereken, salatalığı rendelemek, ve sonrasında tüm yüz; ve boyun bölgesine uygulamaktır. Sadece lekeler değil çillerin de rengi bu sayede açılacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.