0

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

lazer epilasyon nasıl yapılırBu yazımızda sizlere lazer epilasyon hakkında bilgiler vererek, lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir, ve lazer epilasyon nasıl yapılabilir şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğiz. Sizin de lazer epilasyon yaptırmak, ve bu sayede istenmeyen tüylerden kurtulmak gibi bir düşünceniz varsa, ama lazer epilasyon hakkında bazı sorularınız da bulunuyorsa, gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışığının kıl köklerine ulaşması, ve kıllara siyah renk veren melanin pigmentinin, ulaşan lazer ışığını emerek tahrip olması şeklinde gerçekleşen uygulamanın adı lazer epilasyon olarak bilinmektedir.

Lazer Epilasyon Acısı Var Mı?

Öncelikle şunu belirtelim: istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemler arasında yer alan ağda, ya da makine ile kıl köklerini tıraş etme teknikleri zaten acı vermektedir. Bir tek jilet kullanımı, ya da krem sürülerek istenmeyen tüylerin dökülmesi şeklinde ağrı hissedilmez. Bu yöntemlerde de istenmeyen tüylerin artması durumu söz konusudur. Lazer epilasyon uygulaması, ağda; ya da makine ile tıraş yöntemlerine göre çok kısa sürmektedir. Ve gelişen teknoloji ile, uygulama yapılan kişilerin ağrı, ya da yanma hissetmeleri durumu çok azaltılmıştır, hatta hiç acı hissetmeyen kişiler de bulunmaktadır. Bu anlamda lazer epilasyon yöntemine soğutma teknolojisinin eklendiğini de belirtmeden geçmemeliyiz. Bu sayede söz konusu acı, en az olacak şekilde hissedilmekte, ya da hiç hissedilmemektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kulak içi, burun içi de dahil olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilen lazer epilasyonun uygulanmasının önerilmediği yerler: kaşlar, ve göz çukurudur. Hormonal problemleri bulunanlar, kanser hastaları, çeşitli cilt sorunları olanlar, tüy rengi kızıla kadar açık olan kişiler, cildi çok bronz olanlar, ışığa karşı hassaslığa neden olan ilaç kullanımı gerçekleştiren kişilere ise lazer epilasyon yönteminin uıygulanmadığını belirtmemiz gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bu aşamada hemen şunu belirtelim: Sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Sadece, işinde iyi olan, özellikle bir sağlık kurumunu tercih edebilirsiniz. (Pek çok özel hastanede lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır) Uygulamayı yapacak olan kişinin yapacağı iş hakkında bilinçli olması da bir diğer konu: ama zaten bunu siz anlamakta zorlanabilirsiniz, bu nedenle işlemi güvenilir bir yerde yaptırmalı, fiyat konusunda 3’e – 5’e bakmamalısınız.

Güvenilir bir yer bulup lazer epilasyon uygulamasını yaptırmak için gittiğinizde, öncelikle uzun olan tüyleriniz jilet kullanılarak kısaltılacak. Bu uygulama, kıl köklerine kadar ulaşan ağda, ya da makine ile tıraş edilerek gerçekleştirilmeyecek. Aksi halde lazer ışığını emecek pigment kalmayacaktır. Sonrasında ise lazer epilasyon cihazı ile, istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğiniz bölge taranacak… Biraz önce de belirttiğimiz gibi bu işlem zaman olarak kısa, his olarak da acısızdır.

Bu işlemin düzenli aralıklarla uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. İşlemin başarılı olması için, uygulamayı gerçekleştirecek olan kişinin, lazer epilasyon cihazının seviyesini sizin ten rengi, ve kıl rengi durumunuza göre ayarlaması da önemlidir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.