0

Kış İçin Cilt Maskesi Tarifleri

kış için cilt maskesiKışın cilt maskesi yapmak, cildin sürekli nemli kalması adına önerilmektedir. Çünkü kış aylarında havalar soğuk, ve kurudur. Cilt de bununla orantılı şekilde kurur, çatlar; ve tahriş olur… Bu nedenle, günlük cilt bakımının yanında, haftada 1 – 2 kere de kış için cilt maskesi uygulamak gerekir. Yazımızda sizlere, kışın cilt maskeleri arasında nelerin tercih edilebileceğinden söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Kış İçin Cilt Maskesi Önerileri

Muz ile cildinizi hem yumuşatır, hem de nemlendirebilirsiniz. Bunun için, isterseniz sadece muzu cildinize uygularsınız; isterseniz de vereceğimiz karışım tarifini kullanabilirsiniz. Eğer sadece muz ile bir muz maskesi yapacaksanız, orta boy bir olgun muzu ezerek hamur haline getirin. Sonrasında cildinize sürerek ortalama 15 dakika bekletin. Sonrasında da cildinizi soğuk su ile durulayın. Ya da, karışım yapmak isterseniz, bir tane muzu yine güzelce ezin. İçerisine iki yemek kaşığı bal, ve çeyrek kase de yoğurt ekleyip, hepsini güzelce karıştırın. Ardından cildinize uygulayıp 15 dakika bekleyin. Sonraki işlem, yine soğuk su ile durulamak…

Kışın cilt maskesi alternatiflerinizden bir diğerini de süt tozu ile hazırlarsınız. Çeyrek kahve fincanı süt tozunun içerisine, yavaşça su ekleyin; ve bir macun kıvamını alana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz macunu cildinize uygulayıp, ortalama yarım saat bekleyin. Sonra durulamak için ılık sudan yardım alabilirsiniz.

Kışın cilt maskelerinden bir diğeri de mayonez ile yapılır. Bunun için buzdolabından aldığınız mayonezi cildinize uygulayın, ve yirmi dakika bekletip, sonrasında bir peçete ile silin. Ardından cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

Yoğurt da, muzda olduğu gibi kışın cilt maskesi için hem sade, hem de karışım olarak uygulanabilen malzemelerden bir tanesidir. Sade yoğurdu cildinize sürerek yirmi dakika bekleyebilir, ve cildinizi sonrasında ılık su ile durulayıp gözenekleri sıkıştırabilir, cildinizi nemlendirebilirsiniz. Bununla birlikte, bir tatlı kaşığı yoğurdun içerisine bir çay kaşığı aloe vera suyu, ve çeyrek dilim rendelenmiş portakal kabuğunu karıştırarak cildinize uygulayabilir, en az beş dakika bekletmenin ardından da cildinizi yıkayarak durulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.