0

Kaş Kalınlaştırmanın Doğal Yolları

Son bir kaç dönemdir gündemde olan kaş akımı: kaş kalınlaştırma. Biraz daha öncesine gittiğimizde kalem gibi kaşlar moda olabilirdi; hatta bir tanrının lütfu gibi de değerlendirilebilirdi. Peki biz şimdi günümüzün modasına dönecek olursak, kaş kalınlaştırmanın doğal yolları nelerdir? Kaş kalınlaştırmanın püf noktaları nelerdir? İlerleyen bölümlerde sizlere bu soruların yanıtlarını aktarmaya çalışacağız.Radyo Dinle

Kaş Kalınlaştırmanın Doğal Yolları
Kaş Kalınlaştırmanın Püf Noktaları

■ Bir kasenin içerisinde, bir yemek kaşığı Hint yağı ile bir yemek kaşığı Hindistancevizi yağını karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımın üzerine bir yemek kaşığı avokado yağı ekleyip bir kere daha karıştırın. Sonrasında bu karışımı, ister rimel fırçası ile isterseniz de parmaklarınızın ucu ile kaşlarınıza uygulayın. Aynı karışım kirpikler için de faydalıdır ve kullanılabilir.

■ Kaş kalınlaştırma isteğinizi gerçekleştirmek için soğan suyundan da destek alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bir tane soğanı ince şekilde doğramak ve sonrasında da doğramış olduğunuz soğanın suyunu sıkın. Almış olduğunuz soğan suyunu kaşlarınıza uygulayın. Parmak uçlarınızla beş dakika masaj yapın. Ardından cilt temizleyici jelinizle yüzünüzü yıkayın. Bu sayede güçlenecek olan kaşlarınız hem çabuk uzayacak; hem de parlak ve canlı görünecektir.

■ Sütün de kaş kalınlaştırmanın doğal yolları arasında yer aldığını belirtelim. Bu anlamda hem içeriğinde süt bulunan cilt bakım maskelerini kullanabilirsiniz; hem de sütü kaşlarınıza direkt olarak uygulayabilirsiniz. İçeriğindeki vitamin, mineral ve besin maddeleri ile kolajen üretimini destekleyen süt, kaşlarınızın köklerini koruyacak ve yenilenmelerini sağlayacaktır. Yapmanız gereken, bir pamuğu süre batırıp, sonrasında da bu sütü kaşlarınıza uygulamak; ardından da uygulamış olduğunuz sütün kurumasını beklemektir. Sonrasında su ile durulayabilirsiniz.

■ Limonun, kaşlarınızı uzatma ve düzgünleştirme etkisinden yararlanmayı da ihmal etmeyin. Yapmanız gereken, bir dilim limonu kaşlarınıza uygulamaktan ibarettir. Bu şekilde 20 dakika bekleyip, sonrasında su ile kaşlarınızı durulayabilirsiniz.

■ Uçucu yağların, güçlendirme, yumuşatma ve nemlendirme etkileri bulunmaktadır. En etkili uçucu yağlar arasında ise lavanta yağı ve çay ağacı yağı yer almaktadır. Bu anlamda yapmanız gereken, tercih ettiğiniz yağı Hint yağı ya da Hindistancevizi yağı ile karıştırmak ve sonrasında günlük olarak kaşlarınıza uygulamaktan ibarettir.

■umurta sarısının vitamin ve protein bakımından zengin olması, kaşlarınızın sağlıklı uzamasını ve beslenmesini sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken, bir tane yumurta sarısını çırpıp kaşlarınıza uygulamak, sonrasında da ortalama yirmi dakika beklemektir. Ardından durulama işlemini gerçekleştirebilir ve temizleme jelinizi kullanabilirsiniz.

■ Vazelin, nemlendirici etkisinin yanında, kaşlarınızın hızlı uzamasını ve vermiş olduğunuz şekilde sabit kalmasını da sağlamaktadır. Bu anlamda kaşlarınıza günlük vazelin uygulaması yapabilirsiniz.

■ Kaş kalınlaştırmanın doğal yollarından bir diğeri de, masaj yapmaktır. İlk olarak temiz bir rimel fırçası ile, kaşlarınızı yukarı – aşağı tarayın. Ardından parmak uçlarınız yardımı ile kaşlarınıza, yukarıya doğru, önce yumuşak; sonra da biraz daha sert şekilde masaj yapın. Bu işlem sizin kaş köklerinizdeki kan dolaşımını arttıracak ve dolayısı ile daha canlı, daha güçlü olmasını sağlayacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.