0

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Bitkisel Yolu

istenmeyen tuylerden kurtulmanin bitkisel yoluİstenmeyen tüyler, günümüzde her kadının önemli sorunları arasında yer alırken, artık durumdan erkeklerin de kadınlar kadar rahatsız olmaya başladığını; çünkü onların da lazer epilasyon yaptırdıklarını biliyoruz. Peki biz kadınlar, istenmeyen tüylerden nasıl kurtulabiliriz? Jilet, bunun için en acısız; ama kısa süreli yöntem. Ağda ise acılı; ama en etkilisi. Bir de lazer epilasyon var. Kimileri bu yöntemden kesin çözüm elde edebilirken, kimileri ise, senelerce lazer epilasyona devam edebiliyor… Peki istenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel yolu nedir? Yazımız içerisinde sizlere aktaracağımız tarif, hem tamamen doğal; hem de acısız. Denemeye değmez mi?Radyo Dinle

*1 çorba kaşığı yulaf ezmesi
*2 çorba kaşığı limon suyu
*2 çorba kaşığı bal

Bu malzemelerle yapmanız gereken işlem çok basit: İlk olarak yulaf ezmesini güzelce dövün. Sonrasında içerisine balı; ve limon suyunu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgelere uygulayın. Ve bu şekilde 15 dakika bekleyin.

Bekleme süresinin sona ermesinin ardından bölgeyi ılık su ile durulayın; ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem ile bölgeyi nemlendirin. Bu yöntemi, haftada 2 – 3 kere gerçekleştirebilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel yolunu denediğinizde, hemen tüm tüylerinizden kurtulacak olmasanız da, zaman içerisinde bir azalma söz konusu olacak, ve pürüzsüz bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.