0

İple Tüy Nasıl Alınır?

Kaş ve bıyıklarda sık kullanılan iple tüy alma yöntemi, yüzde kıllanma durumu söz konusu olduğunda da kullanılmaktadır. Aynı işlemi cımbızla da uygulayabilirsiniz; ama cımbız zaman içerisinde tüylerinizin kalınlaşmasına sebep olabilir. Bu nedenle iple tüy alma fikri kulağa hoş gelir. Kuaföre gidip bunu kolayca yaptırabiliriz; ama her zaman kuaföre gitme fikri de cazip gelmeyebilir. Peki iple tüy nasıl alınır? İşte yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu sorunun yanıtlarını ve işin püf noktalarını bulabileceksiniz.Radyo Dinle

İple Tüy Nasıl Alınır?

■ Bir dikiş ipliğini alıp, bundan dört karış uzunluğunda bir parça kesin.
■ Kesmiş olduğunuz ipi ortadan ikiye bükün.
■ Büktüğünüz yerden ipi döndürün.
■ İpi döndürmüş olduğunuz yeri, baş parmak ve işaret parmaklarınızdan geçirin.

Evde Ağda Nasıl Hazırlanır?

İple tüy alma işlemini bıyık için yapacaksanız, dilinizle dudağınızı şişirin. Sonra da almak istediğiniz tüyleri ipin arasına sıkıştırın. Sonra tüylerin buradan kopmasını sağlayın. Aynı şeyi, iple tüy alma yöntemi tekrarında, istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Kaş alacaksanız, dikiş ipliği yerine dantel ipliği kullanmanızı öneririz. Bu sayede işiniz daha kolay olacak; çünkü ip bölgede kaygan hareket edeceğinden, daha rahat bir durum söz konusu olacaktır.

■ Ortalama 40 santim dantel ipliğini kesin.
■ Kesmiş olduğunuz ipi ortadan ikiye katlayın.
■ İpinizde bir düğüm oluşturun.
■ Baş parmak hariç diğer parmaklarınıza geçireceğiniz ipi, parmaklarınızda dolamaya başlayın.
■ Dolanan ipin ortasında 10 – 15 tane düğüm olması gerekmektedir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Artık kaş alma işlemine başlayabilirsiniz. Tüyleri, oluşturduğunuz düğümlerin arasına sıkıştırarak, ipi ileri geri hareket ettirin. İşlemin çok rahat şekilde gerçekleştiğini görebileceksiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.