0

Hindistan Cevizi Sütünün Cilde Faydaları

Hindistan cevizi sütünün cilde faydalarıCilt bakımı yapmak için pahalı kremlere bir dünya para ödemeniz gerekmiyor, Mutfağınızda bulunan, ya da bulunmasını sağlayabileceğiniz uygun fiyatlı malzemelerle etkin cilt bakımı yapabiliyorsunuz. Hindistan cevizi sütü de bu malzemelerden bir tanesi… Yazımız içerisinde sizlere Hindistan cevizi sütünün cilde faydalarından söz edeceğiz… Hindistan cevizi sütü maskesi yaparak neler elde edebilirsiniz bir bakalım…Radyo Dinle

Hindistan Cevizi Sütünün Cilde Faydaları

• Cildinize uygulayacağınız yarım saatlik bir Hindistan cevizi sütü maskesi sayesinde, içeriğinde bulunan Kalsiyum, ve çeşitli vitaminler ile kremsi bir yapıya sahip Hindistan cevizi sütünün cildinizi nemlendirme etkisinden faydalanabilirsiniz.

• Banyo suyunuzun içerisine, Hindistan cevizi sütü, lavanta yağı; ve gül suyu karıştırarak, rahatlatıcı etkiye sahip bir banyo yapabilir, bu sayede cilt kuruluğu problemi ile mücadele de edebilirsiniz.

• Hindistan cevizi sütünün faydalarından bir diğeri de makyaj temizleme etkisidir. İçerisine bebe yağı, ve Hindistan cevizi yağı da eklerseniz, makyaj temizleme etkisini daha güçlü hale getirebilirsiniz. Hem bu sayede kimyasal almamış olur, hem de cildinizi nemlendirerek besleme etkisinden yararlanabilirsiniz.

• Hindistan cevizi sütünün içeriğinde yoğun olarak C vitamini bulunuyor. Cildinize düzenli uygulamanız halinde bu C vitamini, daha esnek bir cilde sahip olmanızı olanaklı hale getiriyor. Bununla da kalmayıp, kırışıklık; ve ince çizgi oluşumunu önleyerek yaşlanmayı geciktirici etki gösteriyor.

• Egzema, sedef gibi cilt hastalıklarınız varsa, düzenli olarak Hindistan cevizi sütünü kullanmanız öneriliyor. Çünkü bu sayede, belirli oranda tedavi edici etkiden yararlanmış oluyorsunuz.

• Hindşstan cevizi sütünün faydaları arasında, güneş yanıklarının kolay tedavi edilmesinden de söz etmek gerekiyor. Kızarıklığı azaltmak, ve güneş yanığı iyileşme süresini kısaltmak, Hindistan cevizi sütü ile olanaklı hale geliyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.