0

Güzellik Uğruna Çekilen Eziyetler

Biz kadınların zaman zaman, güzellik uğruna çektiği eziyetler, erkekler tarafından; hatta ve hatta diğer hemcinslerimiz tarafından tuhaf karşılanıyor. Güzellik uğruna katlanılması zor şeyleri zaman zaman yaşadığımızı hiç kimse inkar edemez. Peki amacımız ne? Yaşlanmamak, hep daha güzel olmak ve tabi ki beğenilmek:.. Bu durum sadece Türkiye’de değil; dünyanın farklı ülkelerinde de bu şekilde. Peki güzellik uğruna yapılanlar arasında, farklılık olarak neleri örnek verebiliriz?Radyo Dinle

Güzellik Uğruna Çekilen Eziyetler

■ Kore’li bir bilim adamı, arı zehri ile hazırlanan bir ev yapımı cilt bakım maskesi üretmiş bulunuyor. Söz konusu bu maskenin uygulanması halinde, ciltte bulunan bütün kırışıklıkların yok olduğu da öne sürülüyor. Kısacası, güzellik uğruna çekilen eziyetlerin ilki: Cilde arı zehiri uygulamak.

■ Havyarın içeriğinde pek çok bileşen bulunuyor ve bunlar arasında amino asitler de yer alıyor. Bu bileşenlerin, sivilce akne gibi cilt problemlerini yok ettiği düşünülüyor. Dolayısı ile güzellik uğruna yapılanlardan bir diğeri de, içeriğinde havyar bulunan cilt maskelerini cilde uygulamak. Havyarın ne denli pahalı olduğunu da bilmeyen yok.

■ Peki ya güzellik uğruna yüzünüzde salyangoz gezdirir misiniz? Bunu yapanların bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Dolaşırken, gezdiği bölgelerde mukus bırakan salyangozun bu mukusu bir nevi asitli içeriğe sahip. Bu içerik hem ciltteki ölü derinin arınmasını olanaklı hale getiriyor; hem de hücre yenilenmesini sağlıyor ki güzellik uğruna çekilen eziyetlerin çoğu da zaten bu amaçlara hizmet ediyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.