0

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz altı torbaları, genellikle ilerleyen yaşın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Gözlere ve göz kapaklarına destek veren yağ bezeleri genellikle elastikiyetini kaybeder. Bu durum beraberinde sarkmaları getirir; ama bununla da kalmaz. Sarkan bölgelerde zaman içerisinde, şiş görünüme neden olan sivi birikmesi ortaya çıkar. Bu da göz altı torbaları olarak nitelendirilmektedir. Peki göz altı torbaları için ne yapmalı? Göz altı torbaları nasıl geçer? İşte sorularımızın yanıtları:Radyo Dinle

Göz Altı Torbaları İçin Ne Yapmalı?
Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

■ Her şeyin öncesinde uyku düzeninize dikkat etmeli, günde en az yedi saat uyumalısınız. Ve uyurken de yapmanız gereken sırt üstü yatmaktır. Bu sayede göz altı morluklarınızı tedavi edebilirsiniz.

Tuz İle Siyah Nokta Temizliği

■ Gözlerinize dokunmamaya, gözlerinizi kaşıyıp ovalamamaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde göz çevresi ve göz altı deformasyon ve şişlikleri gündeme gelebilir ve bununla birlikte göz altı torbalarının oluşumu söz konusu olabilir.

■ Göz altı torbalarını giderebilmek adına, söz konusu bölgeye soğuk kompres de uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken: Bir buz parçasını beze sarıp sonrasında problemli bölgeye uygulamaktır. Belirli aralıklarla, örneğin günde iki sefer, 15 dakika boyunca uygulama gerçekleştirmeniz halinde, bu sizin yapabileceğiniz en etkili yöntem olacaktır.

■ Uyurken iki yastık kullanın. Yastıklardan birini diğerinin üzerine dik olarak koyun. Bunu, uyurken başınızın biraz dik olması için yapacaksınız ve bu dik duruş, göz altı torbalarını ortaya çıkartan şişliklerin önlenmesini sağlayacak, sıvı birikimini engelleyecektir.

Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

■ Her açıdan önemli bir antioksidan olan yeşil çayı, göz altı torbalarını gidermek için de kullanabilirsiniz. Gözlerinizin üzerinde demlenmiş yeşil çay poşetlerini bekletmeniz, hem sıvı oluşumunu engeller, hem de göz altı şişliklerinin önüne geçer.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.