0

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

goz-alti-morluklari-nasil-gecerBiz kadınlar, cilt bakımı, ve makyajımıza ne kadar dikkat edersek edelim, zaman zaman göz altı morlukları, bizde nazar boncuğu görevi üstlenebiliyor… Nazar boncuğu olduklarını düşünsek de, zaman zaman bizler için olumsuz durumlara neden olan göz altı morluklarının sebebi nedir? Yazımız içerisinde sizlere hem bu sorunun yanıtını; hem de, göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun yanıtlarını aktarmaya çalışacağız…Radyo Dinle

Göz Altı Morluklarının Sebebi Nedir?

Göz şişkinliği; ve göz çevresindeki kısa süreli yorgunluğun nedeni, her şeyin nedeni olan stres olabileceği gibi, yorgunluk, uykusuzluk; ve, gereğinden fazla tüketilen tuz da olabilmektedir. Bazılarımız, göz altı morluklarından kurtulmak için, buna yönelik cilt bakım ürünleri, göz altı kremler kullanabilir, bazen de makyaj malzemesi olarak kullanılan kapatıcılardan yardım alabiliriz. Yanlış seçilen bu ürünlerin de göz altı morluklarına neden olduğunu biliyor muydunuz?

Usturayla Kaş Nasıl Alınır?

Göz altı morluklarından kurtulabilmek adına, düzenli; ve doğru cilt bakımından yararlanılabileceği gibi, bitkisel çözümlere de başvurulabilir… Peki nedir bu bitkisel çözümler? Şimdi de biraz bu önerileri gözden geçirelim:

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

• Dengeli beslenme, göz altı morluklarından kurtulmanın ilk adımıdır… Elinizden geldiğince doğal beslenmeye, öğün atlamamaya, ama daha da önemlisi, sabah kahvaltısını mutlaka yapmaya özen göstermelisiniz.

Yüz Bakımı İçin Öneriler

• Düzenli uykunun da dengeli beslenme kadar etkili olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Günde en az sekiz saat düzenli uyuyun, ve bunun yanında, gün içerisinde, zaman zaman, 5 – 10 dakikalık göz dinlendirme molaları ile gözlerinizi şımartmaya dikkat edin…

• Makyaj temizleme, cilt bakımı için önemli olduğu kadar, göz altı morlukları için de önemli bir detay… Geceleri yatmadan önce göz makyajınızı mutlaka temizleyin, aksi halde sabah uyandığınızda, kötü bir görünüm ile karşılaşmanız muhtemel.

Bıyık Azaltmak İçin Kolay Yöntem

• Göz makyajının aşırısı, göz çevresindeki gözeneklerin tıkanmasına, hava alamamasına, dolayısı ile de erken yaşta göz çevresi sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, özel günler haricinde, göz makyajını olabildiğince sınırlandırmaya çalışın.

• Çiğ olmak kaydı ile, göz çevrenize, 15 dakikalık, patates, ya da salatalık uygulaması gerçekleştirin. Söz konusu bu iki sebzenin de göz altı morlukları için ne denli etkili olduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız.

• Yapabileceğiniz bir diğer şey ise, poşet çaylarla göz altını dinlendirmek… Zaten çay içiyorsunuz, bunu sallama çay olarak hazırlamayı tercih eder; ve sonrasında ılımasını beklediğiniz poşet çayları göz altınızda 15 dakika bekletirseniz, elde edeceğiniz sonuçtan memnun kalacaksınız.

Göğüslerimin Güzel Olduğunu Nasıl Anlarım?

• Buz, ya da soğuk suyu da göz çevrenize, yavaş hareketlerle uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde göz altı morlukları ile baş etmekle kalmaz, aynı zamanda gözlerinizin de rahatlamasını sağlamış olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.