0

Göz Altı Morlukları Evde Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları, sağlıksız beslenme, fazla tüketilen alkol, sigara ve kahve dolayısı ile sık olarak görülür. Tabi bunu stres ve uykusuzluk da tetikler. Sağlıksız bir yüz görünümüne neden olan göz altı morluklarına evde çözüm önerilerini yazımız içerisinde sizlere aktaracağız. Ancak şunu da belirtelim: Eğer söz konusu davranışlardan bir ya da bir kaç tanesi sizde varsa ve siz bunu, göz altı morluklarına rağmen devam ettiriyorsanız, bir zaman sonra, vereceğimiz göz altı morluklarına evde çözüm önerileri de işinize yaramayacak; hata tıbbi uygulamalardan dahi sonuç alamayacaksınız. Bu nedenle, hem sebepleri ortadan kaldırın; hem de vereceğimiz doğal yöntemleri düzenli olarak uygulayın. İşte göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun yanıtları:Radyo Dinle

Göz Altı Morlukları Evde Nasıl Geçer?

■ Patates, içeriğinde nişasta ve potasyum bulundurur. Ve bu bileşenler, göz altı morluklarından kurtulmada çok etkilidir. Yapmanız gereken, patatesi rendeleyip püre kıvamına getirmek ve sonrasında da göz altı morluklarının üzerine uygulayarak biraz bu şekilde beklemektir. Sonrasında da yüzünüzü, ılık ya da soğuk papatya çayı ile yıkamanız önerilmektedir.

■ Bir yemek kaşığı kadar ebegümecini iyice kıyın ve sonrasında içerisine üç çay kaşığı kadar süt ekleyip, karışımın macun kıvamını almasını sağlayın. Bu karışımı göz altı morluklarının üzerine uygulayıp 15 dakika bekleyin. Sonrasında da yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bir ay sonunda, her gün yapmış olduğunuz bu uygulamanın güzel etkilerini görebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

■ Bir tane elmayı rendeleyin ve sonrasında suyunu sıkarak alın. Ardından, elmanın içerisine bir çay kaşığı da Türk kahvesi karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı bir gazlı bez içerisine koyup, gazlı bezi gözlerinizin üzerinde bir süre bekletin. Üç günlük aralıklarla bu uygulamayı yapın.

■ Bir hafta boyunca, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa, eşit miktarda domates ve limon suyunu karıştırarak göz altı morluklarının üzerine uygulayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.