0

Göğüs Sıkılaştırma Yöntemleri

Pek çok kişi için göğüs sıkılaştırma bir hedeftir. Bunun için sıkı çamaşırlar kullananlar, sonrasında, bölgede kan dolaşımı az olacağı için, göğüs sarkması problemi ile karşı karşıya kalırlar. Ancak aslında göğüs sıkılaştırma yöntemlerini uygulamak, hem sanıldığı kadar zor değil; hem de doğaldır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde göğüs sıkılaştırma yollarını bulabilirsiniz.Radyo Dinle

Göğüs Sıkılaştırma Yöntemleri
Göğüs Sıkılaştırma Yolları

■ Yaz aylarının kapıda olduğu bugünlerde, uygulamanın oldukça kolay olacağı bir yöntemle, göğüslerinize soğuk duş aldırabilirsiniz. Eğer bunu yapamazsanız, buz uygulaması yapabilir; ya da soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Belki bu size biraz sıkıntılı bir uygulama gibi gelebilir, ama cildiniz için çok yararlı olduğunu unutmamalısınız.

■ Elinizden geldiğince dik durun. Omuzlarınızı dik tutun. Çünkü, kambur durduğunuzda, göğüsleriniz kötü görünmekle kalmayacak, göğüs kaslarınız da gevşeyecektir. Peki sadece göğüs sıkılaştırma için mi dik durmalısınız? Omuzlarınızı dik tutmanız, omuz kaslarınızın sağlıklı olması için de gereklidir.

Göğüs Şekillendirmenin Doğal Yolları

■ Kullanmakta olduğunuz çamaşırlar, göğüs sıkılaştırma adına, mutlaka göğüslerinizi sarsın; ama baskı uygulamasın. Dekoltenin güzel görünmesi adına kullanılan çamaşırlar, zaman içerisinde kan akışının durmasına neden olabilecekleri gibi, size de kendinizi rahatsız hissettirecektir.

■ Spor yapın; ancak sağlığınız için yararlı olan bu işlemi uygularken kesinlikle spor için uygun çamaşır kullanmayı ihmal etmeyin. Ani hareketlerin yumuşak doku zedelenmesine neden olabileceğini ve bunun da ancak doğru çamaşır kullanımı ile önleneceğini aklınızdan çıkartmayın.

Göğüslerimin Güzel Olduğunu Nasıl Anlarım?

■ Güneşlenirken, üzerinizde mutlaka çamaşırlarınız olsun. Mayo ya da bikini kullanmadan güneşe yatmayın. Ama bunu yaparken, güneş kremi kullanmayı da ihmal etmeyin. Aksi halde kuruyacak olan cildiniz bununla da kalmayıp, esnekliğini yitirecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.