0

Göğüs Şekillendirmenin Doğal Yolları

Pek çok kadının ortak derdi göğüs şekillendirme. Göğüsleri küçük olanlar büyük göstermeye, büyük olanlar ise küçük; ama şekilli göstermeye çalışıyor ve bunu da genellikle, kullanmakta olduğu çamaşırlarla gerçekleştiriyor. Bir de yaşının ilerlemesi dolayısı ile göğüs sarkması problemine maruz kalanlar var ki malum, yer çekimi yasaları… Peki göğüs şekillendirme yöntemlerini kullanarak, bu durum ile başa çıkmak mümkün olabilir mi? Yazımız içerisinde sizlere, göğüs şekillendirmenin doğal yollarından söz edeceğiz.Radyo Dinle

Göğüs Şekillendirmenin Doğal Yolları

■ Göğüs şekillendirmenin ilk adımı, diri tutmak. Bunun için, buz ile kompres yapabilir; ya da bu size zor geliyorsa, duşta soğuk su kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Her ne kadar göze pek kolay görünmese de, denenmesi gereken etkili bir yöntem.

Göğüslerimin Güzel Olduğunu Nasıl Anlarım?

■ Göğüs şekillendirme yöntemlerinden bir diğeri de omuzların sürekli düz tutulmasıdır.
Omuzlarınızın dik olması, sadece dik duran ve sarkmayan göğüsler için değil, aynı zamanda omuz kasları için de önemlidir.

■ Göğüslerinizi daha sıkı ve etkileyici gösteren çamaşırların, bölgeye baskı uygulaması ve dolayısı ile bölgedeki kan dolaşımını yavaşlatması durumu söz konusudur. Bu nedenle, çamaşır seçiminde, baskı uygulamayan, sıkmayan giysileri kullanmaya özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

■ Spor yapmak, tüm vücut sağlığı için önemli olduğu gibi, göğüs şekillendirmede de çok önemli bir yere sahiptir. Ancak bu sırada spora uygun çamaşırlar giymeye dikkat etmelisiniz. Bunun yanında, yaptığınız sporların keskin hareketlerden oluşmayıp, aerobik gibi yumuşak egzersizler olması da, dikkat etmeniz gereken bir diğer konu.

Göğüs Sarkmaları Nasıl Engellenir?

■ Elastikiyet kaybı oluşmasını önlemek adına, güneş koruyucu kullanmadan güneşe kesinlikle çıkmayın. Aksi halde göğüsleriniz zamanla esnekliğini kaybedecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.