0

Göğüs Sarkmasının Nedenleri

gogus-sarkmasinin-nedenleriHer kadının başına gelebilecek olan göğüs sarkması problemi, aslında biraz dikkat ile, sürecin uzaması sayesinde önlenebilir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, göğüs sarkmasının nedenlerinden söz edeceğiz. Göğüs sarkmasını engelleme; ve göğüs sarkmasını önlemek, nedenleri bildiğiniz zaman daha kolay olacaktır. Ancak şunu belirtmeliyiz ki, asıl hedef, göğüslerin, esnekliğini yitirmemesini sağlamak. İşte bunun için bilmeniz gerekenler:



Radyo Dinle

Göğüs Sarkmasının Nedenleri

• Şok zayıflama diyetleri, sizlere kısa zamanda kilo verdirmeleri dolayısı ile, siz o diyetleri kendinize dost olarak görüyorsunuz. Ancak durum sandığınız gibi değil. Sizi kısa zamanda zayıflatan bu diyetler, bırakılmalarının hemen ardından, hızlıca kilo almanıza neden oluyorlar; ve bununla birlikte, yağdan oluşan göğüsleriniz de sarkabiliyor. Sadece göğüsler değil, tüm cilt elastikiyetini kaybediyor. Bu nedenle, söz konusu diyetlere dikkat…

Göğüs Sarkmaları Nasıl Engellenir?

• Göğüs sarkmasını önlemek için sigara da içmemeniz gerekiyor. Çünkü sigara, kan dolaşımının yavaşlamasına neden oluyor, ve bu durum göğüs sarkmasını, erken yaşlanma belirtilerini beraberinde getirebiliyor. Sigaranın sağlığa zararları arasında yer alan diğer unsurları saymıyoruz bile.

• Çamaşır seçiminin de göğüs sarkmasını engellemek adına önemli olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Desteksiz, ya da yanlış bedende kullanılan çamaşırların, göğüs sarkmasının nedenleri arasında önemli bir yere sahip olduğunu unutmayın.

• İster dekolte giyinmeyin, isterseniz bikini kullanın, ama her şekilde, göğüslerinizi güneşten korumanız gerektiğini unutmayın. Güneşin, erken yaşlanma belirtilerini gündeme getirdiği hepimiz tarafından bilinmekte. Dolayısı ile kırışıklıklar ortaya çıkmakta, ve bu durum göğüsleriniz için de geçerli. Cildin kolajen yapısına zarar veren güneşten korunmak adına, hem yaz; hem de kış aylarında güneş koruyucu kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Göğüslerimin Güzel Olduğunu Nasıl Anlarım?

• Spor yapmak sağlığa faydalı, ancak, yapılan yanlış sporların bir o kadar zararlı olduğunu biliyoruz ki uzmanlara göre, koşu; ya da ileri geri yapılan egzersiz hareketleri göğüs sarkmasının nedenleri arasında yer alabiliyor. Ağır sporlardan da uzak durmalı, ve spor yaparken mutlaka göğüslerinizi destekleyen çamaşırlar kullanmalısınız.

• Gereğinden az içilen su da, cildin gerginliğinden ödün vermesine neden oluyor ki bu durum da göğüs sarkmasının nedenleri arasında yer almakta. Bu nedenle, günde en az iki litre su içmeniz gerektiğini unutmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.