0

Evde Ağda Nasıl Pişirilir?

evde-agda-nasil-hazirlanirSizlere daha önce de sitemiz içerisinde, evde ağda nasıl yapılır, ve evde ağda nasıl hazırlanır sorularının yanıtlarını aktardık; ve bu yazımızda da, evde ağda nasıl pişirilir sorusunun farklı bir yanıtını aktaracağız. Hem her şeyin olduğu gibi, cildimize değen ağdanın da doğalı, hem de istediğimiz zaman erişilebilir olması dolayısı ile, hemen sizlere evde ağda rarifinden söz etmeye başlayalım…Radyo Dinle

Evde Ağda Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

*Bir çay bardağı su
*Bir çay bardağı limon suyu
*Bir su bardağı şeker

Evde Ağda Nasıl Hazırlanır?
Evde Ağda Nasıl Pişirilir?
Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Su, limon suyu, ve şekeri bir tencere içerisine alın. Tencereyi ocağın üzerine koyup, yüksek ateşte, malzemeleri sürekli karıştırmak sureti ile pişirmeye başlayın. Bu sırada hazırlamaya çalıştığınız ağda renk değiştirecek, ve kaynayacaktır. Bu sırada bir kase içerisine boşaltabilirsiniz. Kasede bulunan ağdanın ortalama on dakika dinlenmesi, bu arada da soğuması beklenmelidir.

Ağdanız bu kadar kolay hazırlanır. Ancak, on dakikalık bekleme süresinde siz de, ağda yapacağınız bölgeyi yıkayıp temizleyin, ve ardından kurulayın. Sonrasında ağdayı bölgeye uygulayıp biraz bekleyin, ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru hızlıca çekin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.